– Garną się młodzi ludzie do „terytorialsów”. Panuje głębokie poczucie w narodzie, że należy powrócić do praktycznego patriotyzmu i obrony swojego kraju – powiedział dla Telewizji Republika Antoni Macierewicz, szef podkomisji smoleńskiej.
BAZY AMERYKAŃSKIE
– Praktycznie wiemy, że pierwszy etap obejmuje jedną bazę – choć mówimy o rozszerzeniu obecności amerykańskiej w Polsce – mówił nam Antoni Maiereiwcz.
– Gen. Hodges, który był bardzo sceptycznie nastawiony do obecności baz amerykańskich w Polsce - w odpowiedzi na moje wystąpienie podczas konferencji na Łotwie - przyznał mi rację i wypowiedział się w sposób bardzo pozytywny o Polakach – podkreślił.
– W USA jest grono generałów, którzy są silnie związani ze stacjonowaniem na terenie Niemeic. Nie ma wątpliwości, że choćby poziom infrastruktury wojskowej jest dla nich zachęcający. To w perspektywie amerykańskiej dosyć wygodne. Są pewne uwarunkowania, do których Amerykanie przywykli. Polska jest dosyć nowym terenem i dlatego ta pozytywna wypowiedź gen. Hodgesa bardzo dobrze rokuje – ocenił.
ECHO NEGATYWNEJ WYPOWIEDZI GEN. HODGESA W MEDIACH
Gen. broni Frederick „Ben” Hodges uważał, że instalowanie wojsk USA na stałe sprowokuje Rosjan do jeszcze agresywniejszych poczynań i zniszczy jedność NATO.
– Niepokojące, że ta negatywnainformacja odbiła się szerokim echem, a o tej pozytywnej niewiele usłyszeliśmy. (…) Dlaczego media nie pokazują tego innego stanu rzeczy - to mnie bardzo dziwi. Myślę, że jest to związane również z brakiem wiedzy nt. militarnych kwestii. (…) Bardzo ważne są te pozytywne informacje dla naszego narodu, poczucia pewności, że stajemy się centralnym punktem polityki zagranicznej – mówił nam Antoni Macierewicz.
NEGATYWNE WYPOWIEDZI BYŁYCH PREZYDENTÓW POLSKI
– Nie dziwi mnie to zbyt specjalnie. To jest dla nich rutyna. (…) Doskonale pamiętam funkcjonowanie i działania prezydenta Wałęsy. To jest pewien stan rzeczy, do którego przywykliśmy. Definiują się przeciw Amerykanom. (…) Są przeciwnikami Stanów Zjednoczonych – z ich strony panują absolutny negat dla współpracy polsko-amerykańskiej – nie ulega wątpliwości, że jest to działanie na niekorzyść Polski – powiedział nam Macierewicz.
– Bardzo niepokojące są głosy wśród polskich generałów – jak pana Różańskiego, którzy tak bardzo negatywnie wypowiadają się o tej współpracy. Mam nadzieje, że nie będzie to wyznacznikiem dla dzisiejszych przywódców. (…) To jest bardzo realny problem. Istotnym momentem było zablokowanie przez prezydenta ustawy degradacyjnej – podkreślił.
– Ostatnio pojawiły się zdjęcia pana Jeruzalskiego w ważnych dla polskich wojsk miejscach – to jest niedopuszczalne.
PRZYSIĘGA WOT
– Garną się młodzi ludzie do „terytorialsów”. Panuje głębokie poczucie w narodzie, że należy powrócić do praktycznego patriotyzmu i obrony swojego kraju – powiedział szef podkomisji smoleńskiej.
– Miałem zaszczyt przekazać najserdeczniejsze życzenia i przekonanie o tym, że ta armia wyrośnie na istotną siłę w naszym kraju.
- Polska potrzebuje WOT, Polska potrzebuje ciągłego wzmacniania armii – dodał.
W programie również nasi widzowie mogą zadawać pytania za pomocą #ZapytajMacierewicza!
Czy są już jakieś informacje odnośnie badań bliźniczego TU-154 przez National Institute for Aviation Research (NIAR)? #ZapytajMacierewicza #SmolenskPamietamy
— Krystian Dobrowolski (@KrystianD_) 2 października 2018
– Takie informacje są składane komisji regularnie przez instytut. Ten proces przebiega bez zakłóceń. (…) Otrzymujemy systematycznie sprawozdania. Badania przebiegają pomyślnie, ale nie zostaną opublikowane, dopóki nie będą dokończone. Tempo jest utrzymywane znakomicie zarówno przez stronę amerykańską, jak i przez naszą – odpowiedział b. minister obrony narodowej.
Najnowsze
Republika zdominowała konkurencję w Święto Niepodległości - rekordowa oglądalność i wyświetlenia w Internecie