Przejdź do treści
Macierewicz: To co wygaduje "Gazeta Wyborcza" nie robi na mnie wrażenia

Ważnym gościem Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” był Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej. – Wydaje mi się, że z każdym z was wymieniłem nie tylko dwa słowa, ale również wiele zdań. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale o najważniejszych sprawach Polski w ciągu ostatnich kilkunastu lat rozmawialiśmy. Trafnie powiedział Tomek Sakiewicz, że to tworzy szczególną więź – powiedział w trakcie swojego przemówienia minister.

Minister przypomniał również, że ataki na niego nie są czymś nowym – Nie ukrywam, że na mnie różne obraźliwe treści pod moim adresem nie robią wrażenia, bo pamiętam wielki tytuł w "Trybunie Ludu" w roku 1977, gdy mnie zamykano do więzienia, który brzmiał: „Macierewicz uczy młodzież, że krew jest smarem historii”. To było po spotkaniu moim w Gorcach z młodzieżą akademicką. Krótko mówiąc zarzucono mi, że uczę młodzież, że trzeba zabijać, by historia odzyskiwała swój blask lub toczyła się dalej. To co wygaduje się teraz czy w "Gazecie Wyborczej" i innych mediach nie robi na mnie wrażenia, chociaż mam świadomość, że wówczas to była propaganda ludzi, którzy uważali, że decydują o kształcie Polski, że są panami historii i władcami kraju, a dzisiaj mamy do czynienia z dokładnie odwrotną sytuacją. Oni wiedzą, że im się Polska wymyka z rąk. Oni są świadomi, że tracą władzę nad tym narodem i tym państwem, które są w centrum Europy najważniejszym kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa i niepodległości kontynentu. Kto kontroluje Polskę, ten decyduje o Europie. Co do tego nie ma wątpliwości. My jesteśmy jedynym narodem, któremu skutecznie, a przynajmniej tzw. elicie wmówiono, że Polska nic nie znaczy, że Polacy są najbardziej niemądrym i nieskutecznym, i marnotrawnym narodem świata. Wypracowywano w nas poczucie bezwartościowości. Robili to ludzie którzy mieli świadomość, jaki potencjał tkwi w Polakach. Ostatnie dwa lata pokazały co się dzieje, jeżeli na czele państwa stoją ludzie, którzy niewątpliwie zmierzają do tego aby odbudować siłę państwa polskiego – powiedział do zgromadzonych minister Macierewicz.

 "Ten moment, który dzisiaj przeżywamy jest kluczowy"

– Bez tego zwycięstwa nie byłoby szczytu NATO. Nie byłoby wojsk amerykańskich w Polsce. Inaczej wyglądałaby historia Europy i świata. Musicie państwo to sobie uzmysłowić, że to wasza codzienność składa się na tę wspaniałą historię, która na naszych oczach zmienia losy świata. Tego moi rodzice nie doczekali, a całe moje wychowanie było nastawione na to, że w takich wydarzeniach będzie można brać udział/ Ten naród, który miał być zniszczony, wstaje z kolan i odzyskuje godność. Okazuje się, że można gospodarkę postawić na nogi. Okazuje się, że można sprawić, iż rodziny będą bezpieczne i uposażone finansowo, a jednocześnie nasza armia będzie rosła. Są pieniądze i na rodziny, i na emerytury, i na wojsko. Ten moment, który dzisiaj przeżywamy jest kluczowy, bo to próba zatrzymania i odwrócenia tego procesu. Tak naprawdę jest. Jeżeli upadnie to, co nazywamy reformą sądownictwa, to rozpocznie się destrukcja całego procesu odzyskiwania suwerenności przez państwo polskie i siły państwa polskiego – podkreślał minister.

– Otóż często jest tak, że ludzie młodsi, którzy nie mają doświadczenia, nie mają też świadomości, jaka groza czai się za tym, gdy środowiska postkomunistyczne i liberalnopostkomunistyczne odzyskają władzę. Jakie będą tego konsekwencje. Co to oznacza dla narodu polskiego i jakie będą tego konsekwencje dla bezpieczeństwa państwa polskiego. Z całym szacunkiem dla kunsztu generalicji ukształtowanej przez aparat generała Jaruzelskiego - to nie są ludzie, którzy zdolni są zbudować armię nastawioną na możliwość, na zdolność przeciwstawienia się armii rosyjskiej. Ich kształtowano w takim przeświadczeniu, że ta armia jest najlepsza, największa i najskuteczniejsza, i taka, której nie sposób się przeciwstawić. W środowisku ludzi aparatu komunistycznego mamy do czynienia z kultem czasów komunistycznych jak i w ogóle cywilizacji rosyjskiej - zakończył Antoni Macierewicz.

niezalezna.pl

Wiadomości

Coraz gorzej na Kubie. Połowa mieszkańców musi żyć bez prądu

Rząd federalny przeprosił za zabicie ponad tysiąca inuickich psów

Strzelanina w pobliżu ambasady; napastnik zabity, trzech policjantów rannych

Protesty we Francji. Wstrzącający proces. Macron obiecał. Ale nic

Szef MSZ Włoch bez lukru o Putinie. Pocisk balistyczny był stary

Brawo nasi! Polacy awansowali do elity!

Lewandowski z golem, Barcelona z remisem

Dr Żukowski: media społecznościowe sprzyjają polaryzacji

Gospodarka Kalifornii dogania niemiecką – Europa jest coraz mniej konkurencyjna

Suski: należy wesprzeć Republikę, bo tylko wolne media gwarantują dostęp do informacji

W tym kraju powstanie pierwsza w Europie fabryka rakiet Patriot

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 9-letniej Zosi i jej mamy

Rośnie liczba ataków na Kościół katolicki

Tumanowicz: Tusk jest premierem najliczniejszego rządu z ogromną liczbą ministerstw

Była kanclerz usprawiedliwia rosyjskiego agresora. "Błędem było pomijanie zdania Putina", podkreśla Merkel

Najnowsze

Coraz gorzej na Kubie. Połowa mieszkańców musi żyć bez prądu

Szef MSZ Włoch bez lukru o Putinie. Pocisk balistyczny był stary

Brawo nasi! Polacy awansowali do elity!

Lewandowski z golem, Barcelona z remisem

Dr Żukowski: media społecznościowe sprzyjają polaryzacji

Rząd federalny przeprosił za zabicie ponad tysiąca inuickich psów

Strzelanina w pobliżu ambasady; napastnik zabity, trzech policjantów rannych

Protesty we Francji. Wstrzącający proces. Macron obiecał. Ale nic