W dniach 13-14 czerwca odbędzie się kolejny kongres naukowy organizowany przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika w Warszawie pn. „AI&EDU SGMK”. Tym razem wydarzenie będzie poświęcone międzynarodowej, interdyscyplinarnej debacie naukowców oraz ekspertów na temat sztucznej inteligencji (AI) w nauce i przemyśle przyszłości.
Podczas dwóch dni wybitni światowi specjaliści i naukowcy dyskutować będą o najnowszych osiągnięciach oraz zastosowaniu sztucznej inteligencji i innych technologii eksponencjalnych. Eksperci pochodzić będą z różnych dziedzin naukowych, dzięki czemu dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawią ten obszar technologiczny z różnej perspektywy naukowej.
– „Sztuczna inteligencja oraz jej wpływ na nauczanie, badania i przemysł przyszłości będzie wiodącym tematem kolejnego kongresu naukowego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Interdyscyplinarna, międzynarodowa debata znakomitych naukowców i praktyków z najlepszych ośrodków naukowych na świecie to szansa na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w tak dynamicznie zmieniającym się obszarze jakim jest AI” – mówi prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.
Kongres „AI&EDU - Sztuczna inteligencja w nauce i przemyśle”, podobnie jak kongres „Futurist of the Year” będzie największą, interdyscyplinarną platformą wymiany wiedzy i doświadczenia przez polskich i zagranicznych ekspertów, mówców oraz badaczy. Kongres odbędzie się w dniach 13-14 czerwca br. w Warszawie w Ufficio Primo Kongres.
Prelekcję wygłosi między innymi profesor Gennaro Terracciano, prawnik, prorektor Università degli Studi di Roma „Foro Italico” oraz prof. Andrzej Dragan, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas wydarzenia wystąpi także Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics Agnieszka Pilat – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku.
W trakcie Kongresu AI&EDU poruszone zostaną tematy m.in.:
- Jak technologia wpływa na nasze życie?
- Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?
- Czy sztuczna inteligencja jest pomocna i uczciwa?
- Edukacja z AI – szansą czy zagrożeniem?
Więcej na temat Kongresu na: https://aisgmk.com/