Edward Miszczak wyraził swoje niezadowolenie z powodu przeciągającej się sprawy przedłużenia koncesji dla TVN7. Uważa, że decyzja konstytucyjnego organu jest atakiem wymierzonym w jego osobę oraz całą grupę medialną.
W programie Dzień Dobry TVN wieloletni dyrektor programowy stacji Edward Miszczak skrytykował Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za przedłużający się proces nadania koncesji dla kanału TVN7. Obecne uprawnienia wygasną 25 lutego 2022 roku.
„Wczoraj myśleliśmy, że zaczynamy kampanię promocyjną, a wystartowaliśmy z kampanią prośby do naszych widzów, bo tylko oni nam zostali, żeby na adres Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wysyłali maile z prośbą, by nie zabierano tego kanału” – manipulował opinią publiczną gość „Dzień Dobry TVN”.
Miszczak wprowadził widzów w błąd, twierdząc, że po 25 lutym kanał zostanie wyłączony z użytku. Dalsze nadawanie programu będzie możliwe drogą satelitarną dzięki posiadanej holenderskiej koncesji.
„Wszystko się zmienia: inflacja, pandemia, granica, tylko jedno się nie zmienia: polowanie na TVN. Skończyliśmy historię TVN24, mamy teraz historię TVN7. Nie rozumiem powodów. Kiedyś wiązałem z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji ogromne nadzieje, że będzie regulator, który zbuduje rynek, wesprze te inicjatywy, które nie oszczędzają, nie łamią prawa i robią bardzo dobrą telewizję” – podsumował były członek egzekutywy PO PZPR.
Tak, to Edward Miszczak z TVN. Gdy opozycjoniści siedzieli w kazamatach bezpieki, w 1984 r pan Miszczak był członkiem egzekutywy PO PZPR i kierownikiem redakcji Polskiego Radia w Krakowie pic.twitter.com/Fb3cQIt6to
— Dorota Kania (@DorotaKania2) January 22, 2020
W czwartek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny nie rozstrzygnęła przedłużenia koncesji dla TVN7. Jak przekazała rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, za przedłużeniem koncesji dla TVN7 padły trzy głosy, przeciwko były dwa. Aby przedłużyć koncesję, wymagane są cztery głosy "za".
Powodem odmowy wydania koncesji jest fakt, że grupa TVN łamie ustawę o radiofonii i telewizji, gdyż jego faktycznym właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Ustawa dopuszcza tylko koncesjonowanie stacji należących do firm z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
CZYTAJ: Telewizja Republika w miejsce TVN7? Wszystko jest możliwe
CZYTAJ: "Koniec systemu": Służby, TVN, polityka