Komorowski rozmawiał z Tuskiem i Belką o nagraniach. "W kontekście podsłuchiwania najważniejszych osób w państwie"
Tłem porannych rozmów prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem, a także z szefem NBP Markiem Belką były ujawnione w weekend przez tygodnik "Wprost" nagrania - poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek z Kancelarii Prezydenta.
Szefowa prezydenckiego biura prasowego poinformowała, że o godz. 8 rano prezydent spotkał się z Belką, o godz. 9 - z szefem rządu. - Tematem obydwu spotkań pana prezydenta (...) była publikacja tygodnika "Wprost" - podkreśliła.
"Troską pana prezydenta jest bezpieczeństwo polskiego pieniądza"
Według Trzaski-Wieczorek, Komorowski rozmawiał z Belką o jego współpracy - jako szefa NBP - z Radą Polityki Pieniężnej, a także o projekcie nowelizacji ustawy o Narodowym Banku Polskim, którym dziś zajmie się rząd. - Troską pana prezydenta jest bezpieczeństwo polskiego pieniądza, stabilność polskiej gospodarki. W tym duchu prowadzona była ta rozmowa - zaznaczyła.
Rozmowa tylko w kontekście "technicznej możliwości realizowania nagrań"
Szefowa prezydenckiego biura prasowego dodała, że rozmowa prezydenta z premierem dotyczyła kwestii ujawnionych nagrań w kontekście podsłuchiwania najważniejszych osób w państwie, "samej kwestii technicznej możliwości zrealizowania tych nagrań, jak i motywacji, która mogła stać za tego typu działaniem".
- Niewykluczone, że kwestia ochrony w tym względzie będzie przedmiotem jednego ze zbliżających się posiedzeń Rady Bezpieczeństwa Narodowego, o ile rząd będzie gotowy do przedstawienia informacji w tym zakresie - zaznaczyła Trzaska-Wieczorek.
Najnowsze
Wielka radość w Katowicach! GKS z awansem do 3. rundy eliminacji LK
Inwazja imigrantów. Policja: Nie mamy siły. Skala jest zbyt wielka
Postawiono zarzuty dla ojca i jego synów za uprawię marihuany i nielegalne posiadanie 70 szt. broni!