Przejdź do treści
10:05 Policja ustaliła tożsamość nożownika, który w piątek w Krakowie zranił taksówkarza. Poszukiwania napastnika nadal trwają. Ranny taksówkarz to 41-letni obywatel Uzbekistanu
9:19 Ukraina: Siły Powietrzne poinformowały w sobotę o katastrofie myśliwca MiG-29, który rozbił się przy podejściu do lądowania po powrocie z misji bojowej; zginął 46-letni pilot. To trzeci samolot wojskowy, który ukraińskie lotnictwo straciło od czerwca
8:40 Ostrzeżenia przed burzami na Pomorzu Zachodnim i silnym wiatrem na zachodzie wydał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Tam w ciągu dnia porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h. Silny wiatr wystąpi również na znacznej części Bałtyku
7:45 Brazylia: Ponad 730 pingwinów, głównie młodych osobników, znaleziono w drugiej połowie sierpnia na plażach stanu Sao Paulo, na południowym wschodzie Brazylii
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenia 90. rocznica urodzin ks. Czesława Banaszkiewicza. Msza święta odbędzie się w najbliższą niedzielę (24.08) o godz. 10:00 w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bytomiu zaprasza 8 września na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, Anną Zyzek oraz Pawłem Piekarczykiem. Restauracja "W Starym Kinie", ul. Alojzjanów 27. Początek godz. 18:00.
Wydarzenie Klub "GP" w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza 9 września na spotkanie z Piotrem Nisztorem. Hotel i Restauracja Pelikan, ul. Wierzbińska 58 Aleksandrów Łódzki. Godz. 18.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Kaczyński: Nie zamykam się na dyskusję z Kopacz

Źródło: Telewizja Republika

Prezes Jarosław Kaczyński powiedział, że zapraszając premier Ewę Kopacz na środowe posiedzenie klubu PiS i SP chciał się przekonać, czy hasło PO "bliżej ludzi" jest hasłem prawdziwym, czy zabiegiem marketingowym. - Obawiam się, że to drugie, choć nie zamykam się na dyskusję także później - dodał.

Kaczyński zaprosił we wtorek na wspólne posiedzenie klubów PiS i Sprawiedliwej Polski premier Ewę Kopacz. Od jej obecności na nim uzależnił swój udział w spotkaniu, które dziś o godz. 14.00 odbędzie się w kancelarii premiera. Kopacz zaprosiła liderów partii politycznych. Szefowa rządu poinformowała jednak, że przyjdzie na posiedzenie klubów PiS i SP, jednak nie w terminie wyznaczonym przez Kaczyńskiego, ale podczas kolejnych obrad Sejmu w przyszłym tygodniu.

Podczas posiedzenia klubu na premier czekało wolne miejsce.

Kaczyński, otwierając spotkanie klubów PiS i SP, podkreślił, że aby skutecznie walczyć w Polsce z biedą, bezrobociem, umowami śmieciowymi, a także rozwiązać "ogromny problem służby zdrowia", trzeba mieć "odpowiedni program działania", ale też "trzeba się liczyć z interesami ludzi, a nie z interesami potężnych grup nacisku". – Można wtedy zrealizować taki program, który na pewno prowadzi do zdecydowanego zmniejszenia bezrobocia. I my taki program mamy, dlatego możemy z podniesionym czołem na te tematy mówić – zadeklarował Kaczyński.

W tym kontekście mówił m.in. o przygotowanym przez jego klub projekcie uchwały ws. Paktu Socjalnego "Bliżej Ludzi" przeciwko ubóstwu i wykluczeniu. Zobowiązywałaby ona posłów m.in. do cofnięcia reformy emerytalnej, wydłużającej wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat i pomocy dla najbiedniejszych rodzin. Kaczyński oszacował, że realizacja pakietu kosztowałaby 12–13 mld zł.

Szef PiS zwrócił uwagę, że Kopacz głosowała w środę w Sejmie przeciwko wnioskowi formalnemu o zwołanie posiedzenia Konwentu Seniorów, by wprowadzić uchwałę do porządku obrad. – Czyli ta deklaracja "bliżej ludzi" jest deklaracją pustą – ocenił.

Zapowiedział, że PiS, jak dojdzie do władzy, obniży wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Kaczyński mówił również, że w Polsce "są wielkie sfery nieopodatkowane, są sfery przywilejów, są sfery niczym nieuzasadnionych dochodów i jest jednocześnie ogromna sfera niedostatku, sfera ukrywana, ale istniejąca, bolesna".

Według niego, o tym "muszą myśleć nie tylko ci, którzy są ofiarami tej sytuacji, ale także ci, którzy po prostu odczuwają to, co się nazywa empatią". – Dlatego tak bardzo chcieliśmy dzisiaj rozmawiać na ten temat z panią premier. Chcieliśmy się przekonać, czy to hasło "bliżej ludzi", jest hasłem prawdziwym, czy też to jest kolejny zabieg marketingowy i będzie wszystko po staremu. Ja się obawiam – choć oczywiście nie zamykamy się na dyskusję także później – że będzie to drugie – mówił prezes PiS.

Rzecznik PiS Adam Hofman, dopytywany po posiedzeniu klubu czy prezes Jarosław Kaczyński będzie na spotkaniu z premier Kopacz w Kancelarii Premiera, odpowiedział: "Jeśli będzie sytuacja, w której rozmawiamy o wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn, o naprawie służby zdrowia, to wtedy zawsze i wszędzie".

Hofman pytany czy zaproszenie dla Kopacz na posiedzenie klubu PiS i SP jest nadal aktualne, odparł, że "w sprawie wieku emerytalnego i w sprawie tanich leków dla rodzin – zawsze i wszędzie".

PAP

Wiadomości

Donald Trump

Gwardia Narodowa mobilizuje się w 19 stanach. Chicago będzie następne

Policja ustaliła tożsamość nożownika, który zaatakował taksówkarza w Krakowie

Wiceminister kultury ocenił obecną TVP w likwidacji. Odpowiedź rozbrajająco szczera

IMGW ostrzega: wiatr do 70 km/h, na Pomorzu burze, a na Bałtyku trąby wodne

EuroBasket: Igor Milicić ogłosił skład reprezentacji Polski

Od 1 września Kanada znosi cła odwetowe na towary amerykańskie

Już dziś kolejny Rewolwer i kolejne dziennikarskie emocje!

Kochanka Epsteina o zachowaniu Donalda Trumpa

Turcja zablokowała porty dla jednostek powiązanych z Izraelem

Imigrant chciał dostać się do 17-latki. Spadł i złamał kręgosłup

Stubb: mało prawdopodobne spotkanie Putina z Zełenskim

Austria: siedmiu nieletnich imigrantów oskarżonych o gwałt nauczycielki

Niemiecki rząd finansuje materiały negujące rasizm wobec białych

Awaria paneli słonecznych: spłonęło 800 hektarów lasu

NATO wzmacnia swoją obecność na Bałtyku. Dwa okręty blisko Rosji

Najnowsze

Donald Trump

Gwardia Narodowa mobilizuje się w 19 stanach. Chicago będzie następne

EuroBasket: Igor Milicić ogłosił skład reprezentacji Polski

Od 1 września Kanada znosi cła odwetowe na towary amerykańskie

Już dziś kolejny Rewolwer i kolejne dziennikarskie emocje!

Ghislaine Maxwell

Kochanka Epsteina o zachowaniu Donalda Trumpa

Policja ustaliła tożsamość nożownika, który zaatakował taksówkarza w Krakowie

Wiceminister kultury ocenił obecną TVP w likwidacji. Odpowiedź rozbrajająco szczera

IMGW ostrzega: wiatr do 70 km/h, na Pomorzu burze, a na Bałtyku trąby wodne