Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
15:47 Prof. Przemysław Czarnek zapowiedział w Kaliszu pierwsze trzy propozycje programowe partii. Dotyczą one programu ETS, emerytów chcących nadal pracować i podwyższenia progu podatkowego – więcej na tvrepublika.pl
14:39 Mazowieckie: Po śmiertelnym wypadku w pobliżu miejscowości Stojadła zablokowana jest droga krajowa nr 50b
13:26 Polska: Niedziela i poniedziałek z przelotnymi opadami deszczu i burzami w całym kraju
12:09 Pomorskie: Podejrzewany o zabójstwo taksówkarza ma usłyszeć zarzuty w poniedziałek
11:35 Ukraina: Zełenski potwierdził ataki na zakłady chemiczne i naftowe w Rosji
10:10 Rumunia: Prezydent mianował Adriana Vesteę na stanowisko premiera
08:13 Szwajcaria: Trwa głosowanie nad wnioskiem o ograniczenie liczby ludności
07:41 Polska: IMGW ostrzega 11 województw przed burzami
Ważne Ukazała się najnowsza książka prof. Sławomir Cenckiewicz, Michał Rachoń i Grzegorz Wierzchołowski. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Bytom zaprasza na spotkanie z prof. Zbigniewem Krysiakiem 15 czerwca, godz. 17:00 Aula przy parafii WNMP na rynku w Bytomiu.
Wydarzenie Łódzkie Kluby „Gazety Polskiej” oraz poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom zapraszają na spotkanie z autorami patriotycznej książki „Jak Koty Polskę Zbudowały”. Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca o godz. 17 przy ul. Piotrkowskiej 143 w Łodzi
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Koszalin zaprasza na spotkanie z byłym premierem Mateuszem Morawieckim. W spotkaniu wezmą udział także posłowie: Małgorzata Golińska i Marek Subocz. 15 czerwca, godz. 18:00, Kino Wolność, ul. Wyszyńskiego 65, Szczecinek
Wydarzenie 16 czerwca o g. 12.00 przy kościele św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu odbędzie się uroczystość odsłonięcia Pomnika żołnierzy PZW Obwód "Maria"
Wydarzenie Burmistrz Skawiny i przewodniczący Klubu "Gazety Polskiej" Ryszard Majdzik zapraszają na protest przeciwko budowie trasy S7 przebiegającej przez gminę. 17 czerwca, godz. 11:00-14:00, Kraków, przejście dla pieszych, ul. Skotnicka (obok domu weselnego)
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Hrubieszów zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą Oskarem Kidą. 18 czerwca, godz. 17:00. HSM Słoneczko, ul. Polna 19, Hrubieszów
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Słupsk zaprasza na plenerowe spotkanie otwarte z posłami Patrykiem Jakim, Tobiaszem Bocheńskim i Michałem Kowalskim. 20 czerwca, godz. 14.00, Park im. J. Waldorffa, przy ul. Jana Pawła II w Słupsku
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Zgorzelec zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny 20 czerwca, godz. 16:00 Przemarsz od kościoła p.w. Św. Jana Chrzciciela do kościoła p.w. Św. Bonifacego w Zgorzelcu
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Odolanów zaprasza na uroczystość 80. rocznicy śmierci Jana Kempińskiego 21 czerwca, godz. 13:30 pod Pomnikiem Pamięci Bitwy pod Odolanowem
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Ryki II zaprasza na uroczystość „Bohaterowie Niezłomni” z okazji 80. rocznicy śmierci mjr. Mariana Bernaciaka „ORLIKA”. 21 czerwca, rozpoczęcie godz. 8:45 przed Kościołem Parafialnym p.w. Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Zielonej Górze i poseł Jerzy Materna zapraszają na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim. 17 czerwca (środa), godz. 17:30 aula C Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy al. Wojska Polskiego 69 w Zielonej Górze

Wiadomo już kiedy decyzja ws. kandydata PiS na prezydenta

Źródło: Łukasz Błasikiewicz/KPRP

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak przekazał w środę wieczorem, że kandydat PiS na prezydenta nie został jeszcze wybrany. Wyraził przekonanie, że decyzja zapadnie na przełomie listopada i grudnia.

Na profilu Prawa i Sprawiedliwości na platformie X udostępniona została w środę wieczorem rozmowa z Błaszczakiem, opatrzona hasztagiem #StawkąJestPolska.

Szef klubu PiS pytany był w niej pytany m.in. o kandydata partii na prezydenta. Błaszczak stwierdził, że nie powie, kto będzie kandydatem PiS. "Z prostej przyczyny - ten kandydat jeszcze nie został wybrany, jeszcze wciąż trwają konsultacje" - dodał.

"Decyzja nie została podjęta. (...) Jestem o tym przekonany, że na przełomie listopada i grudnia taka decyzja zapadnie" - powiedział szef klubu PiS.

Wcześniej w środę źródła w PiS informowały, że ścisłe władze tego ugrupowania mogą w ciągu kilku godzin zdecydować, kto będzie kandydatem partii na prezydenta, a prezentacja kandydata może nastąpić w sobotę.

Poseł PiS Ryszard Terlecki mówił natomiast w środę w Polsat News, że "w tej chwili rozstrzyga się wybór między dwoma nazwiskami". "Chodzi o Przemysława Czarnka i Karola Nawrockiego" - dodał. Zaznaczył jednocześnie, że zawsze bywają niespodzianki w takich okolicznościach.

We wtorek szef PiS Jarosław Kaczyński mówił podczas konferencji prasowej, że PiS prawdopodobnie podejmie decyzję, nie wiedząc jeszcze, kto będzie kandydatem KO na prezydenta. Kandydat KO ma został ogłoszony w sobotę po piątkowych prawyborach, w których zmierzą się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef MSZ Radosław Sikorski.

Start w przyszłorocznych wyborach prezydenckich ogłosili już: marszałek Sejmu i szef Polski 2050 Szymon Hołownia, Sławomir Mentzen z Konfederacji oraz Marek Jakubiak z koła Wolni Republikanie.

Wybory prezydenckie odbędą się w maju 2025 r.

Źródło: PAP