Już za dwa dni, 2 grudnia z inicjatywy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza w 39 miastach Polski rozpocznie się II edycja ogólnopolskich i bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. W poprzedniej edycji projektu przeszkolonych zostało 1000 pań, w tym roku szanse na naukę walki wręcz i technik samoobrony mają kolejne panie. Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony.
Samoobrona Kobiet to program 10 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.
Projekt realizowany jest od 2 grudnia 2017 r. do 21 kwietnia 2018 r. w 46 obiektach wojskowych (i wybranych wyższych uczelniach wojskowych) w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Czerwieńsku, Gdyni, Gołdapi, Giżycku, Gliwicach, Grudziądzu, Hrubieszowie, Kielcach, Kościelisku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Malborku, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Śremie, Świdwinie, Świętoszowie, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Zegrzu i Zgierzu.
Podczas pierwszych zajęć żołnierze i najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego zaprezentują kursantkom wszystkie techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkoleniowego, m.in.: przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy z udziałem kilku napastników. Całość zajęć poprzedzona będzie rozgrzewką przygotowującą do wysiłku, ćwiczeniami ogólnorozwojowymi poprawiającymi kondycję fizyczną.
Kolejne zajęcia będą odbywać się dwa razy w miesiącu, na przełomie roku 2017 i 2018 w terminach ustalonych z uczestniczkami na pierwszych zajęciach.
Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.
Telewizja Republika jest jednym z patronów akcji.
Więcej na www.mon.gov.pl
Najnowsze
Czarnek: Hołownia szaleje, nie uznaje Sądu Najwyższego, który zatwierdził go jako posła na Sejm
Bronią swoich! Sejm odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu Frysztakowi
Radni chcą skontrolować klub piłkarski WKS Śląsk Wrocław
Ostre słowa Kowalskiego: chce, żeby ten tchórz minister Kierwiński w końcu wyszedł!