Przejdź do treści
22:30 Francja: co najmniej sześć osób, w tym dzieci, zginęło w eksplozji w domu mieszkalnym
22:00 Trump: pracujemy z Europą nad gwarancjami bezpieczeństwa dla Ukrainy
21:30 Trump: myślę, że jesteśmy bliżej rozwiązania ws. Ukrainy niż kiedykolwiek wcześniej
21:01 Wielka Brytania: szefowa MSZ wezwała ambasadora Chin w związku ze skazaniem Jimmy’ego Laia
20:34 USA: FBI poinformowało o udaremnieniu zamachu skrajnie lewicowej organizacji w Los Angeles
20:10 Francja: projekt budżetu został przyjęty w Senacie, lecz do kompromisu wciąż daleko
19:45 Przydacz: nie jesteśmy zwolennikami skróconej ścieżki Ukrainy do UE
19:20 USA: Trump zasugerował, że Reiner zginął z powodu swej „obsesji” na jego punkcie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Akcja „Porusz serce” w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca

Źródło: canva.com

W Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, obchodzonym 16 października, w akcji zorganizowanej przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (UMW) w ramach kampanii „Porusz serce”, wzięły udział dziesiątki młodszych i starszych wrocławian - podała uczelnia.

„Przedszkolaki fachowo przywracały krążenie misiom, a uczniowie kilkudziesięciu wrocławskich szkół wykonywali masaż serca, korzystając z fantomów. Podczas gdy młodzi działali w swoich placówkach, łącząc się on-line z Centrum Symulacji Medycznej UMW, na miejscu trwała resuscytacja na kilkunastu stanowiskach” - napisano w komunikacie uczelni.

Ja podano, w akcji „Porusz serce” przy fantomach spotkali się przedstawiciele wrocławskich uczelni, Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Wojewódzką Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej Wrocławia.

„W sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, w tzw. łańcuchu przeżycia szalenie ważne jest pierwsze ogniwo. Może się nim stać każdy. Cieszy nas ogromny odzew, z jakim spotkała się kampania +Porusz serce+ we Wrocławiu, a zwłaszcza fakt, że tak licznie włączyły się w nią placówki edukacyjne. W Polsce tylko w 50 proc. przypadków nagłego zatrzymania krążenia świadkowie podejmują resuscytację na miejscu zdarzenia. Wspólnie chcemy to zmienić i pokazać, że uratowanie komuś życia jest prostsze niż myślimy” - powiedział cytowany w komunikacie prodziekan Wydziału Lekarskiego UMW, dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW.

Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, obchodzonego 16 października.

PAP, Twitter

Wiadomości

planowali zamachy w Los Angeles

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Rdesiński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Służby wiedzą, kto mógł zamordować 12-latkę. Chodzi o osobę nieletnią

Zakochana Paulina Smaszcz publikuje kolejne zdjęcie z ukochanym! Duński biznesmen skradł jej serce.

Przemysław Wipler komentuje wyciek danych szefa BBN Sławomira Cenckiewicza: klasyczna gra teczkami

Kuczyński zaatakował prezydenta Nawrockiego. Porównał go do "bakterii", uznał za "szkodnika" i "dywersanta"

Polska głosem regionu w G20. Marcin Przydacz: Jesteśmy tu reprezentantem całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej

Trafiony – zatopiony! Rosyjski okręt podwodny wyleciał w powietrze

Najnowsze

planowali zamachy w Los Angeles

Propalestyńska grupa ekstremistyczna: zamachy w Los Angeles

Bundestag bez internetu podczas wizyty Zełenskiego

Karol Nawrocki

"Nowa rzeczywistość, a metody wciąż te same". Prezydent reaguje na szokujący atak na Cenckiewicza

Gość Dzisiaj

Goście Danuty Holeckiej w Republice ostro o Czarzastym i atakach na prezydenta

Zapadł wyrok w głośnej sprawie dziennikarzy TVN Turbo. Dziennikarze zabrali głos

Negocjacje pokojowe. Biały Dom daje Ukrainie "mocne gwarancje"

Kowalski: Tusk i jego ekipa to nowotwór, który rozbija polskie państwo

W Berlinie ogłoszono europejskie gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy

Szczyt w Berlinie. Europejscy przywódcy przedstawili wspólne oświadczenie w sprawie Ukrainy