Abp Hoser skomentował skandaliczny akt wandalizmu: Szukajcie dobra, nie zła!
Arcybiskup Henryk Hoser skomentował skandaliczny akt wandalizmu, do którego doszło w trzech miejscach Warszawy, m.in. przy budynku Kurii Warszawsko-Praskiej – Z jednej strony dobro, z drugiej strony zło. Te dwie rzeczywistości są w opozycji jedna do drugiej i te dwie rzeczywistości starają się o wcielenie - ocenił.
W nocy z poniedziałku na wtorek w trzech miejscach w Warszaiwe: na ogrodzeniu budynku Kurii Archidiecezji Warszawskiej przy ul. Miodowej, na domu parafialnym przy archikatedrze św. Jana Chrzciciela oraz na drzwiach oraz schodach budynku Kurii Warszawsko-Praskiej pojawiły się takie napisy, jak m.in. "Oto ciało moje, oto krew moja. Wara wam" i "Mordercy kobiet".
– To się w tej chwili niesłychanie nasiliło ze względu na próby doprowadzenia społeczeństwa do wyższego poziomu życia moralnego i ochrony życia, jak właśnie ta ustawa chroniąca życie ludzkie od poczęcia, która tak ciężko przechodzi. Widzimy, jak się siły zła mobilizują, żeby wszystkiemu przeszkodzić (...) Z jednej strony dobro, z drugiej strony zło. Te dwie rzeczywistości są w opozycji jedna do drugiej i te dwie rzeczywistości starają się o wcielenie. Znajdujemy się ciągle między tymi dwoma biegunami. Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli. Zło preferencyjnie atakuje życie. Miejcie w nienawiści zło, a miłujcie dobro - powiedział arcybiskup Henryk Hoser, który odprawił mszę św. dla swoich najbliższych współpracowników w kaplicy Lotniska im. Fryderyka Chopina na warszawskim Okęciu
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź