2015 roku w Siłach Zbrojnych wydano większą kwotę z kart płatniczych niż w latach 2016 i 2017
– Wbrew temu co twierdzą posłowie opozycji, to w 2015 roku w Siłach Zbrojnych RP używano największej liczby kart płatniczych oraz wydano większą kwotę niż w latach 2016 i 2017 – informuje MON.
– W 2015 roku Siły Zbrojne posiadały 842 karty płatnicze, a wydatkowano 9 mln 646 tys. zł. To więcej niż w latach 2016 i 2017 – w 2016 roku w wojsku funkcjonowały 832 karty, a wydano z nich 9 mln 540 tys. zł. Natomiast w ubiegłym roku użytkowano 746 kart, wydatkowano 9 mln 536 tys. zł. Jeszcze raz zaznaczamy, że podane wydatki dotyczą całych Sił Zbrojnych, a nie jedynie ministerstwa, jak twierdzą posłowie opozycji. Karty służą m.in. do obsługi jednostek wojskowych w związku z ich użyciem lub pobytem poza granicami państwa oraz obsługą delegacji zagranicznych – możemy przeczytać w specjalnym komunikacie MON.
Najnowsze
Duklanowski: rząd Tuska reklamuje "nowy port na Bałtyku", którego... nie ma
Matecki alarmuje ws. Parku Kasprowicza. "Chcą zmienić nazwę na Park Johanna Heinricha Quistorpa"
"Wspierajcie prawdziwą sztukę". Jaś Kapela znów wyciąga rękę po kasę [WIDEO]
Watykan wobec AI: sztuczna inteligencja ma służyć godności człowieka
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej