„Polska na dzień dobry”. Ziemkiewicz: Szykuje się ciężka konfrontacja z „międzynarodowym żydostwem"

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo
Fot. Facebook.com/rziemkiewicz

Rafał Ziemkiewicz w programie „Polska na dzień dobry" skomentował oświadczenie Ambasady Izraela odnoszące się do decyzji Sejmu. - Bądźmy przygotowani na konfrontacje, żeby znowu to się nie skończyło podkuleniem ogona.

W czwartek wieczorem Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego. Zgodnie z nowymi przepisami po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Co w rezultacie uniemożliwi zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę. 

Do całej sytuacji odniósł się Rafał Ziemkiewicz, który stwierdził, że jest to duży interes, a jeśli „damy się sterroryzować to sytuacja będzie fatalna”.

- To co wczoraj sejm wyprocedował, to jest wykonanie wyroku TK sprzed kilku lat. Mało kto wie, że jest reprywatyzacyjna grupa nowojorska, która działa na podobnej zasadzie jak ta w Warszawie. W Ameryce wyszukują kogoś, kto ma odpowiednie nazwisko i korzenie Polskie, potem atakują. To jest gigantyczny interes. Jeżeli damy się sterroryzować to będzie fatalnie - powiedział publicysta.

- Szykuje się ciężka konfrontacja z „międzynarodowym żydostwem". Bądźmy na to przygotowani, żeby znowu to się nie skończyło podkuleniem ogona - dodał Ziemkiewicz.

Za tą nowelizacją głosowało 309 posłów, nikt nie był przeciw, 120 osób wstrzymało się od głosu. Prawie wszyscy posłowie Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się w tej sprawie od głosu.

Uchwalona w czwartek nowelizacja, to wynik konieczności dostosowania prawa do wyroku Trybunału Konstytucyjnego sprzed sześciu lat. W maju 2015 r. TK orzekł, że przepis Kpa w obecnym brzmieniu jest niekonstytucyjny.

 

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy