„Polska na dzień dobry”. Ziemkiewicz: Koło Hołowni zaczyna przypominać federacyjny klub parlamentarny

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo
flickr.com/NorbertBurkowski

Pierwszym gościem w programie „Polska na dzień dobry” jak co piątek, był Rafał Ziemkiewicz. Publicysta komentował najnowszy sondaż polityczny oraz odejście

Do koła parlamentarnego Polski 2050 dołączył Wojciech Maksymowicz, który wcześniej należał do Porozumienia. Jest on pierwszym posłem związanym w przeszłości ze Zjednoczoną Prawicą, który zdecydował się na przejście do Polski 2050.

- Koło Hołowni zaczyna przypominać cos takiego, co istniało przed laty, czyli federacyjny klub parlamentarny. To były takie zmiotki ze wszystkich klubów poselskich. Gdyby pan Hołownia dysponował wielkimi pieniędzmi, to bym to zrozumiał. Być może sformułował jakąś ideę, która harmonijnie łączy te wszystkie kluby, tylko powinien je objawić, bo póki co te wystąpienia są komiczne. 

Godny przeciwnik PiS-u

- Konfederacja dla Jarosława Kaczyńskiego nigdy nie będzie partnerem, bo on ma silną fobię antyendecką, dziedziczną żoliborskiego inteligenta. Konfederacja jest cały czas konglomeratem połączonym kilkoma hasłami. Z jednej strony jest Korwin z brutalnym darwinizmem. Z drugiej strony narodowcy z koncepcją zupełnie inną , a wszystko łączą hasła sprzeciwu - stwierdził Ziemkiewicz. 

- Zostaje Lewica, która jest pęknięta, na tęczowych wariatów, nienawidzących żołnierzy wyklętych i raczej nie mając w Polsce dużej szansy - dodał.

- Z sondaży by wynikało, że Szymon Hołownia, ale on funkcjonuje, jako rozpaczliwe wskazanie „nie PiS” i nie „nie KO”. Te partie, które nienawidzą PiS-u przez lata już zdążyły obrzydnąć, a Konfederacja przez osierocony elektorat jest postrzegana w jakiś rodzaj PiS-u. Zarówno Platforma, Polska 2050, jak i Lewica, są emanacją tego samego środowiska, które nazywany jest lewicowo-liberalnymi salonami - oznajmił publicysta. 

Z nowego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, wynika że PiS umacnia swoją pozycję lidera i ma coraz większe poparcie.

Na pierwszym miejscu uplasowała się partia Jarosława Kaczyńskiego, która uzyskała aż 38,1 proc. Natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni znajduję się na miejscu drugim. Poparcie dla partii Hołowni wskazało 20,9 proc. ankietowanych. Podium zamyka Koalicja Obywatelska z wynikiem 19,2 proc. poparcia badanych.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy