Przejdź do treści

Problemy z pamięcią Tuska. Musi zadbać o siebie!

Źródło: Zrzut ekranu/Kancelaria Premiera

Szef rządu 13 grudnia daje ostatnio swoim sympatykom sporo powodów do niepokoju. Choć Donald Tusk to jeszcze mężczyzna w kwiecie wieku, pojawiają się u niego problemy z pamięcią, zwłaszcza gdy dotyczy to kontrowersyjnych zdarzeń.

Do politycznych anegdot przeszła już sytuacja z Tuskiem, kiedy po kilku miesiącach zapomniał, że publicznie oskarżył Donalda Trumpa o kontakty z rosyjskimi służbami specjalnymi, i również publicznie się tego wyparł. Na szczęście zachowały się z tych wypowiedzi nagrania, których już nie mógł się wyprzeć, więc roztropnie "nabrał wody w usta".

HIT! Tusk twierdzi, że nigdy nie zarzucał Trumpowi „bycia rosyjskim agentem” [WIDEO]

W piątek Tusk pochwalił się wszystkim na platformie X telefonem od kanclerza Scholza, który zrelacjonował mu rozmowę z dyktatorem Rosji Władimirem Putinem. Wywołało to spore oburzenie, nie tylko w Polsce, wywołało też rozbawienie u wielu polityków. Należał do nich Mateusz Morawiecki, którego wpis nie wymaga raczej komentarza.

Minęły dwa dni i już w niedzielę Tusk na X stwierdził, że "nikt nie zatrzyma wojny telefonami".

"Atak z ostatniej nocy, jeden z największych w tej wojnie, udowodnił, że telefoniczna dyplomacja nie zastąpi prawdziwego wsparcia całego Zachodu dla Ukrainy" - przekazał. "Następne tygodnie będą decydujące, nie tylko dla wojny, a także dla naszej przyszłości" - ocenił premier.

Smutna to wiadomość dla niemieckiego kanclerza, który najwyraźniej polubił telefony do Tuska. Teraz może poczuć się urażony krytyką i po prostu mu wstyd.

Stanem zdrowia premiera zmartwił się również Piotr Nisztor, który podzielił się swoimi obawami na platformie X.

"Coś bardzo złego dzieje się z Donaldem Tuskiem! Znowu nie pamięta, zapomina o tym co pisał/mówił… Najpierw z satysfakcja pisał o relacji jaką z rozmowy z Putinem zdał mu Scholz. Teraz za to go atakuje. Czy stan zdrowia D. Tuska pozwala mu sprawować urząd premiera?"

Jedna z odpowiedzi zaniepokojonych internautów zdaje się wyjaśniać sprawę. Stąd apel do Tuska, żeby bardziej zaczął dbać o siebie!

Źródło: x.com

Wiadomości

Zełenski nie podpisze umowy z USA? Problemem jednostronne zobowiązania

Kolejny atak islamskiego nożownika. Jedna osoba nie żyje

Tomasz Adamek komentuje politykę Trumpa. „To kwestia czasu”

Sąsiedzka sprzeczka zakończona strzałem w głowę. Sprawca był pijany

TYLKO U NAS

Morawiecki: oni kłamią w żywe oczy!

Ciecióra: Tusk nie jest w stanie budować świadomej polityki zagranicznej

Chadecja wciąż na prowadzeniu, ale konkurencja zyskuje poparcie

Mieszkańcy przeciwko „osiedlu kontenerowemu”. Boją się napływu migrantów

Abp Wojda: Europie dzisiaj bardziej zależy na zielonym ładzie natury, niż na ładzie Ducha Świętego

Mieszkańcy protestują przeciwko planom likwidacji przedszkola

„Gazeta Polska” wyprzedziła „Sieci” i „Do Rzeczy”

Trump chce, by Musk działał "bardziej agresywnie"

Nawrocki: „Nie wyślę wojska na Ukrainę, ale polscy przedsiębiorcy powinni ją odbudować”

Sygnał Czytelnika: mamy kolejny efekt czarodziejskiej różdżki minister Leszczyny

Eurokraci policzyli, ilu potrzeba żołnierzy, by zastąpić armię USA i obronić się przed Rosją

Najnowsze

Zełenski nie podpisze umowy z USA? Problemem jednostronne zobowiązania

Morawiecki: oni kłamią w żywe oczy!

TYLKO U NAS

Ciecióra: Tusk nie jest w stanie budować świadomej polityki zagranicznej

Chadecja wciąż na prowadzeniu, ale konkurencja zyskuje poparcie

Mieszkańcy przeciwko „osiedlu kontenerowemu”. Boją się napływu migrantów

Kolejny atak islamskiego nożownika. Jedna osoba nie żyje

Tomasz Adamek komentuje politykę Trumpa. „To kwestia czasu”

Sąsiedzka sprzeczka zakończona strzałem w głowę. Sprawca był pijany