„Polityczna kawa”. Konieczny: Postawa Gowina jest dość zarozumiała

Fot. PAP/Radek Pietruszka

„Politycznej kawy” są Joanna Lichocka z PiS oraz Wojciech Konieczny z Lewicy.

Jarosław Gowin podpisał się pod Polskim Ładem – zauważyła Joanna Lichocka. Dodała, że jego „kaprysy nie będą decydować o losie tego Sejmu”.

– Nikt na prawicy nie chce wziąć odpowiedzialności za rozpad rządu, więc Gowin będzie tak kluczył, lawirował, aż zostanie wykluczony z rządu. Dziś powie,że zagadnienia podatkowe w Polskim Ładzie są dla niego nie do przyjęcia, ale sam nie odejdzie, bo nie chce wziąć odpowiedzialności za rozpad rządu – uznał Wojciech Konieczny.

Po wystąpieniu Jarosława Gowina na kongresie partii rozmówcy kontynuowali dyskusję.

– To wystąpienie pokazuje, że to jest polityk, który podpisał się pod Polskim Ładem. Nie ze wszystkim się zgadza. Wyraźnie widać, że zależy mu o wspieranie najbogatszych – zauważyła Joanna Lichocka.

– Pan Jarosław Gowin powiedział, że nie będzie zgody na podniesienie podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wyjaśniam, że od wielu lat prowadzimy politykę, która te obciążenia znosi – przypominała.

Według niej „Jarosław Gowin dość mocno odreagowuje”. – Widać jego emocje, jeśli chodzi o Adama Bielana. – Bardzo przesadził, że kiedy powiedział, że uderzenie w niego to uderzenie w polską rację stanu – mówiła Joanna Lichocka.

Myślę, że nie będzie wcześniejszych wyborów. Opozycja i jej publicyści zbyt szybko mają taką nadzieję. W Sejmie widać skuteczność liderów Zjednoczonej Prawicy, żeby zapewnić sobie większość dla najważniejszych ustaw – powiedziała posłanka.

Wojciech Konieczny zauważył, że Jarosław Gowin skrytykował ministra Czarnka, choć nie rozbił tego wprost. – To grożenie, że pomysły ministra Czarnka nie znajdzie poparcia w Porozumieniu, nie znajdzie go też w Lewicy – mówił.

Dodał, że „postawa Gowina jest dość zarozumiała: bez niego nie da się rządzić, ona ma już alternatywy”. -Po odejściu trójki posłów nabrał jakby wiatru w żagle - dodał.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy