Policja aresztowała 31-latka. Jest podejrzewany o składanie propozycji seksualnych dzieciom

Artykuł
policja.pl

Dzięki pracy kryminalnych z gdańskiej komendy miejskiej oraz policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który przekonany, że koresponduje z trzema 13- i 14-letnimi dziewczynkami.

Mężczyzna składał propozycje seksualne i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych. W mieszkaniu podejrzewanego policjanci zabezpieczyli kilkanaście telefonów.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku w wyniku pracy nad sprawą dotyczącą seksualnego wykorzystania osoby małoletniej zatrzymali mężczyznę, który poprzez komunikator portalu społecznościowego składał seksualne propozycje trzem dziewczynkom w wieku 13 i 14 lat. Mężczyzna nie wiedział jednak, że po drugiej stronie monitora są dorosłe kobiety. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i zatrzymali go w mieszkaniu w Gdańsku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy w tej sprawie. Podczas przeszukania mieszkania zabezpieczono m.in. korespondencję z pokrzywdzonymi oraz kilkanaście telefonów komórkowych, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych.

Zatrzymany mężczyzna przebywa w areszcie, dziś zostanie przesłuchany przez śledczych.

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy