Papież Franciszek wystąpi w nowym serialu Netflixa

Artykuł
Franciszek będzie mówił o relacjach między pokoleniami
Fot. Cathopic/Santiago Mejía LC

Papież Franciszek pojawi się w nowym serialu dokumentalnym w serwisie streamingowym Netflix.

Redaktor naczelny miesięcznika „La Civiltà Cattolica” i bliski współpracownik papieski ks. Antonio Spadaro SJ powiedział, że w filmie Franciszek będzie mówił o relacjach między pokoleniami. Serial zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na Rome Film Fest (14-24 października), a następnie będzie dostępny na Netflixie od Bożego Narodzenia.

W czteroczęściowej serii „Stories of a Generation con Papa Francesco” ponad 70-letni kobiety i mężczyźni w rozmowach z filmowcami poniżej 30. roku życia wypowiadają się na uniwersalne tematy życiowe. Kolejne odcinki noszą tytuły: „Miłość”, „Marzenia”, „Zmagania” i „Praca”. Wystąpią w nich także amerykański reżyser Martin Scorsese, behawiorystka Jane Goodall czy argentyńska działaczka na rzecz praw człowieka Estela Barnes de Carlotto.

Niektóre z życiowych doświadczeń pojedynczych osób oraz par z różnych części świata będą komentowane w rozmowach, prowadzonych z papieżem przez ks. Spadaro. Jezuita zyskał popularność po tym, gdy jako pierwszy przeprowadził długi wywiad z papieżem Franciszkiem wkrótce po inauguracji jego pontyfikatu.

W 2019 roku Netflix pokazał film „Dwóch papieży” o Franciszku i jego poprzedniku Benedykcie XVI. W przeszłości papież Franciszek wielokrotnie podkreślał znaczenie pamięci i własnych korzeni każdego człowieka, a także dialogu między pokoleniami.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy