PSL popiera budowę zapory. Władysław Teofil Bartoszewski: Musimy bronić granicy Polski

Artykuł
PAP/Radek Pietruszka

Wczoraj minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński przekazał, że rząd przyjął projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy Polski z Białorusią. – Oczywiście, że jesteśmy za budową zapory, dlatego że musimy bronić granicy Polski, która jest również granicą Unii Europejskiej – powiedział polskatimes.pl Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL – Koalicji Polskiej.

– Polska ma pełne wsparcie Komisji Europejskiej w tym zakresie. Niestety, zmarnowano kilka miesięcy, bo w końcu atak migrantów na Litwę rozpoczął się jakiś czas temu i Litwa zbudowała coś w rodzaju płotu. A Polska postawiła zasieki z drutu kolczastego, z którymi nasza Straż Graniczna musi borykać się codziennie i co noc. Straż Graniczna mówi przecież, że są one bardzo łatwe do przekroczenia, co rzeczywiście ma miejsce. W związku z tym zmarnowaliśmy kilka miesięcy, nie robiąc nic – dodał Bartoszewski.

Zdaniem posła PSL „być może należałoby się skontaktować z Państwem Izrael, zobaczyć jak oni to robią i może to wprowadzić, bo takie zabezpieczenia można zrobić dużo szybciej, niż budować tam kilkumetrowy mur”.

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy