PKN Orlen promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. To najaktywniejszy sponsor sportu w Polsce

Artykuł
W promocję sportu wśród młodych Orlen angażuje wspieranych przez koncern sportowców
Fot. Facebook/Orlen

PKN ORLEN startuje z nową kampanią wizerunkową – poświęconą działaniom sponsoringowym kierowanym do dzieci i młodzieży. Tylko w 2020 r. wsparł 70 instytucji, przedsięwzięć sportowych, klubów i stowarzyszeń. W ich działalność było zaangażowanych 327 tys. dzieci w całym kraju.

Tym razem koncern skupił się na społecznej odpowiedzialności biznesu, podsumowując projekty sponsoringowe kierowane do dzieci i młodzieży w całym kraju.

– Badania, którymi dysponujemy, wskazują, że uczestnictwo w takich projektach jak Szkolny Klub Sportowy czy dziecięce akademie piłkarskie w największym stopniu przekładają się nie tylko na kształtowanie zdrowych postaw, ale także na pozytywny wizerunek naszej marki. W ramach kampanii przewidzieliśmy głównie działania digitalowe i reklamę prasową. Na pewno zaangażujemy też wspieranych przez nas sportowców. W końcu każdy z nich zaczynał właśnie w ten sposób – na podwórku czy w szkolnym klubie sportowym – powiedziała Agata Pniewska, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Według pracowni ARC Rynek i Opinia w 2020 r. marka ORLEN zdecydowanie umocniła pozycję lidera w rankingu sponsorów sportu w kraju, notując w tym zakresie wzrost aż o 12 punktów procentowych. Poza Formułą 1 koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motorsportu jak rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, piłkę ręczną. Jest również sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. PKN ORLEN wspiera akademie piłkarskie w całej Polsce – to między innymi Akademia Piłkarska Wisła Płock, AKS Wyzwolenie CEZ Chorzów, ORLEN Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno, Constract Lubawa, LKS Respekt Myślenice czy LUKS Partyzant MAL-BUD1 Targowiska. Łącznie trenuje w nich ponad 7 tys. młodych zawodników.

Ważnym działaniem koncernu w obszarze sponsoringu sportu dzieci i młodzieży jest także zaangażowanie w karting. PKN ORLEN wspiera pięciu młodych, obiecujących kierowców w ramach Akademii ORLEN Team: Macieja Gładysza, Gustawa Wiśniewskiego, Karola Kręta, Karola Czepiela i Tymoteusza Kucharczyka. W 2020 r. firma sponsorowała też dwie wiodące w Polsce serie wyścigowe: ROK CUP Poland i Rotax Max Challenge.

W 2020 r. PKN wsparł XXVI Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W całej imprezie wzięło udział 3000 dzieci z całej Polski. Patronował projektowi „Z podwórka na bieżnię”, który promował aktywność ruchową wśród dzieci i młodzieży. Kluczowym elementem sponsoringu społecznego ORLENU jest także zaangażowanie w Program Szkolny Klub Sportowy realizowany przez Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. W ramach tego przedsięwzięcia zrealizowano 620 tys. zajęć sportowych skierowanych do dzieci w 8 500 szkołach w całym kraju

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy