Ozdoba: Tusk nie ma wyjścia, musi wyrzucić Sikorskiego na zbity ryj [wideo]

Telewizja Republika

- Jeżeli lider PO Donald Tusk, chce jakkolwiek zachować twarz polskiego polityka powinien natychmiast wyrzucić Radosława Sikorskiego z kręgu polityków PO, ocenił wiceszef klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Według niego, Sikorski jest symbolem prorosyjskiej polityki.

Przedstawiciel Solidarnej Polski odniósł się do poniedziałkowej wypowiedzi Sikorskiego w Radiu ZET. "Jesteśmy świadkami niebywałej sytuacji, były minister spraw zagranicznych, były marszałek Sejmu, były minister obrony narodowej używa słów, które wykorzystywane są przez rosyjską propagandę", powiedział.

Zobacz więcej: Skandalista Radek Sikorski znowu na fali. Burza po słowach w Radiu ZET

Zwrócił uwagę, że wpisy Sikorskiego były już wcześniej wykorzystywane przez rosyjską dezinformację. "Pytanie, jakim materiałem albo co, mogą mieć służby rosyjskie na Radosława Sikorskiego, że ten człowiek regularnie wpisuje się w narrację rosyjską".

Pisaliśmy wcześniej: Jaki dyplomata, taka opinia. „Insynuuje, dezinformuje i mówi nieprawdę”

Pytał, co jeszcze musi się stać, żeby lider PO Donald Tusk "łaskawie wyrzucił tego szkodnika, tego kretyna z polskiej polityki". "Nie ma granicy, której już Sikorski nie może przekroczyć. Przekroczył on każdą możliwą granicę".

Takie są fakty: Radosław Sikorski znowu przedawkował. Prosowiecka narracja trwa [wideo]

Według Jacka Ozdoby, "Donald Tusk, jeżeli chce jakkolwiek zachować twarz, która ma dotyczyć polskiego polityka powinien natychmiast wyrzucić Radosława Sikorskiego z kręgu polityków Platformy Obywatelskiej". "Jakiś czas temu pan poseł Marcin Kierwiński powiedział, że za jedną wypowiedź się nie wyrzuca. To, ile tych wypowiedzi jeszcze musi być? Panie Kierwiński, panie Budka, co jeszcze ten Sikorski musi zrobić?"

"Donald Tusk w tej chwili nie ma już wyboru, on musi wyjść i wyrzucić na zbity ryj tego szkodnika Radosława Sikorskiego", dodał poseł Solidarnej Polski.

Źródło: PAP/Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy