Przejdź do treści
Republika O godz. 17:30 gościem programu "Ewa Bugała Wszystko Jasne" będzie Przemysław Wipler, poseł Konfederacji
15:25 Szefernaker ws. ujawnienia danych o zdrowiu szefa BBN: rażące naruszenie
15:00 Reuters: Francja i Włochy chcą przełożenia głosowania w UE w sprawie umowy z Mercosur
14:32 Ukraina: W Berlinie zakończyła się druga runda rozmów Zełenskiego z wysłannikami Trumpa
13:48 Gdańsk: Sąd obniżył wyrok do 15 lat więzienia za zabójstwo w Chojnicach
12:42 Wrocław: Po wypadku zablokowana autostrada A4 w stronę Zgorzelca
12:19 Zakopianka: W nocy z poniedziałku na wtorek oraz z wtorku na środę tunel im. Marii i Lecha Kaczyńskich na popularnej zakopiance będzie czasowo zamykany lub ruch będzie zwężany do jednego pasa w ramach prac serwisowych
11:45 Maroko: Już 37 ofiar śmiertelnych powodzi na zachodzie kraju
11:19 Badanie: niemal 70 proc. Polaków planuje ograniczyć wydatki świąteczne
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Oświadczenie PiS. Chodzi o doniesienia medialne nt. ochrony Jarosława Kaczyńskiego

Źródło: Fot. PAP/Radek Pietruszka

Jest reakcja Prawa i Sprawiedliwości po materiale o ochronie prezesa partii i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Partia wydała oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych.



TVN24 podał, że nawet czterdziestu policjantów na dobę oraz zespół ochroniarzy z prywatnej firmy stale pilnuje domu Jarosława Kaczyńskiego w Warszawie. Tak wynika z ponad miesięcznej obserwacji reporterów TVN24 i tvn24.pl. Jak zaznaczono, Kaczyńskiemu jako wicepremierowi, należy się ochrona. Zapewnieniem bezpieczeństwa urzędnikom państwowym powinna zajmować się Służba Ochrony Państwa (byłe Biuro Ochrony Rządu), a nie policja i prywatni ochroniarze. Efekt jest taki, że za bezpieczeństwo wicepremiera i prezesa PiS podatnik płaci potrójnie - czytamy na stronie tvn24.pl.

Do doniesień odniosło się Prawo i Sprawiedliwość w opublikowanym w czwartek oświadczeniu, wskazując, że zarówno prezes PiS - a w zależności od sytuacji i oceny potencjalnego zagrożenia również inni członkowie kierownictwa partii - oraz jej siedziba są od lat chronione przez firmę Grom Group.

- Wydatki na ten cel są jawne i nie są niczym nadzwyczajnym w przypadku rozpoznawalnych publicznie osób - zaznaczono.

- W kwestii działań policji, dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa, ocena sytuacji i decyzje należą do jej kierownictwa i oparte są na stosowanych w tej służbie procedurach. W przypadku Jarosława Kaczyńskiego są one związane z pełnieniem funkcji wicepremiera, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz lidera partii politycznej, które zgodnie z art. 11 Konstytucji są elementem demokratycznego porządku państwa - czytamy w oświadczeniu.

PiS odpowiadając na zarzuty i komentarze mediów oraz polityków opozycji zwróciło uwagę, że "obecna sytuacja jest efektem wieloletniej kampanii nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego".

- Kampanii prowadzonej przez środowiska tak polityczne, jak i medialne, które nie potrafią odnaleźć się w systemie demokratycznym i na każdą różnicę zdań - naturalną w demokracji - reagują nienawiścią i agresją - wskazał PiS.

W ocenie ugrupowania, nikogo nie powinno dziwić, że kwestie bezpieczeństwa są traktowane poważnie, biorąc pod uwagę "chociażby mord polityczny w Łodzi, którego sprawca otwarcie przyznawał, że jego celem był prezes Prawa i Sprawiedliwości, czy atak nożownika na Krakowskim Przedmieściu".

- Nie można pominąć również agresywnych i wzywających do przemocy haseł, wznoszonych przez uczestników rozmaitych zgromadzeń wspierających opozycję. Nie doczekały się one nigdy potępienia z jej strony, a co więcej, niektórzy politycy opozycji wręcz je inspirują - zwrócono uwagę w oświadczeniu.

Przekazano też, że do siedziby PiS regularnie kierowane są groźby - w tym zabójstwa - pod adresem Kaczyńskiego, czy informacje o ładunkach wybuchowych.

- Dlatego tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę - podkreślono w oświadczeniu.

Oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości w sprawie doniesień medialnych na temat ochrony Prezesa Jarosława Kaczyńskiego. pic.twitter.com/wzDBWZzqAI

— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) May 13, 2021
PAP

Wiadomości

Dzisiaj rozpoczął się proces ws. zabójstwa księdza z Kłobucka

HIT DNIA

Biedroń JUŻ WIE, co będzie na spotkaniu Nawrockiego z Zełenskim. "Klękaj przede mną..." [WIDEO]

Curry rzuca 48 punktów, Warriors znów bez zwycięstwa

Ropa drożeje. Wiemy z czego wynika taka sytuacja

To jest SKANDAL! Służby we współpracy z Gazetą Wyborczą atakują Prezydenta!

SPRAWDŹ TO!

Siemoniak reaguje na publikację "GW". W sieci przewija się: DO DYMISJI!

To największa sektorówka w historii Europy. Kibice FC Twente pobili rekord

Kolejne ataki dronami. Ukraińcy ostrzelali Moskwę. Rosjanie Kijów

DOŚĆ tej walki o fotel! Sasin OSTRO do Morawieckiego! ‘Czy on musi być premierem?'

Tusk zaczął tydzień od... wpisu atakującego prezydenta Nawrockiego

Mental Tuska: tylko Bruksela, Berlin i Paryż! Polska się nie liczy?

Żurek znów czegoś szukał w KRS. Wyprostowała go Pawełczyk-Woicka

Polscy hokeiści najlepsi w Budapeszcie. Komplet punktów i triumf w Europejskim Pucharze Narodów

Czechy: prawica obejmuje formalnie władzę. Premierem Babisz

Salon III RP krytykuje Żurka. Tłumaczenie? "Filmik jest robiony z przymrużeniem oka"

Najnowsze

Dzisiaj rozpoczął się proces ws. zabójstwa księdza z Kłobucka

To jest SKANDAL! Służby we współpracy z Gazetą Wyborczą atakują Prezydenta!

SPRAWDŹ TO!

Siemoniak reaguje na publikację "GW". W sieci przewija się: DO DYMISJI!

To największa sektorówka w historii Europy. Kibice FC Twente pobili rekord

Kolejne ataki dronami. Ukraińcy ostrzelali Moskwę. Rosjanie Kijów

HIT DNIA

Biedroń JUŻ WIE, co będzie na spotkaniu Nawrockiego z Zełenskim. "Klękaj przede mną..." [WIDEO]

Curry rzuca 48 punktów, Warriors znów bez zwycięstwa

Ropa drożeje. Wiemy z czego wynika taka sytuacja