Ograniczenia dla niezaszczepionych? Rzecznik rządu komentuje

Artykuł
Rzecznik rządu powiedział, że mogą zostać zmniejszone limity osób korzystających z usług lub uczestniczących w imprezach. Do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione przeciwko COVID-19
Fot.: Twitter/@zuw_szczecin

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że mogą zostać zmniejszone limity osób korzystających z usług lub uczestniczących w imprezach. Przypomniał, że do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.

Piotr Müller wyjaśnił, że jeżeli sytuacja epidemiczna się pogorszy, to limity mogą zostać znacząco zmniejszone, tak jak to miało miejsce na wiosnę i jesienią ubiegłego roku. Podkreślił przy tym, że osoby zaszczepione będę w tej sytuacji uprzywilejowane, ponieważ nie wliczają się do limitu; będą mogły korzystać ze wszystkich usług i uczestniczyć w imprezach bez ograniczeń.

Ograniczenia dla osób niezaszczepionych wprowadziło dotychczas kilka krajów europejskich między innymi Grecja i Francja. W Europie wprowadza się także obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla konkretnych grup zawodowych, takich jak medycy czy nauczyciele.

Źródło: Radio Szczecin

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy