Obywatel Czeczenii udawał uchodźcę. Jest gangsterem

Artykuł
„Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców uznał go za osobę stanowiącą zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa lub społeczeństwa"
Fot. flickr/picturexv

34 letni Czeczen mieszkający w Opolu, uznany został za osobę stwarzającą zagrożenie oraz zatrzymany przez straż graniczną. Polskie władze chcą zdecydować się na deportację.

Obywatel Rosji czeczeńskiego pochodzenia, w 2008 roku przybył do Polski. W Terespolu złożył wniosek o udzielenie międzynarodowej ochrony jako uchodźca i udało mu się wejść w posiadanie uprawnień.

W Polsce przez ten czas był czterokrotnie skazywany na pozbawienie wolności za różne przestępstwa. W styczniu bieżącego roku opuścił więzienie po zakończeniu kary. Odsiadywał wyrok za kierowanie i organizacje grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przekraczaniem polskiej granicy, Zaraz po opuszczeniu zakładu karnego został zatrzymany przez Straż Graniczną na terenie Opola.

-Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców uznał go za osobę stanowiącą zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa lub społeczeństwa– mówi rzecznik Ślaskiego Oddziału Straży Granicznej p.o. chor. szt. Szymon Mościcki.

Czeczenowi udało się uzyskać również Dokument Podróżny dla Uchodźcy, który wydawany jest przez władze francuskie w oparciu o Konwencje Genewską. Aktualnie trwają procedury, mające na celu ustalenie statusu prawnego uchodźcy. Na ostateczną decyzję mężczyzna czeka w Areszcie dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Źródło: nto.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy