Obława za przestępcami. Trzech policjantów poszkodowanych, padły strzały

Artykuł
Podejrzanymi jest trójka mieszkańców powiatu wągrowieckiego
Fot. flickr/Ivan Gilkes

W Skokach w powiecie wągrowieckim doszło do obławy za podejrzanymi o dokonanie rozboju. Mężczyzna miał dokonać wymuszenia rozbójniczego w gminie Rogoźno. Podczas akcji ranni zostali funkcjonariusze policji. Padł strzał.

W czwartek, na terenie gminy Rogoźna, doszło do wymuszenia rozbójniczego. Policja podaje, że trzech mężczyzn używając siły i grożąc niebezpiecznym narzędziem zmusiła mężczyznę do oddania im 400 zł.

O zdarzeniu została powiadomiona policja. Ustalenie podejrzanych o wymuszenia ułatwiał fakt, iż pokrzywdzony znał mężczyzn.

Samochód, którym miał poruszać się jeden z mężczyzn zauważono w Skokach w okolicy stacji benzynowej. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Jednak podejrzany zamiast się zatrzymać próbował przejechać funkcjonariuszy. Jeden z policjantów postanowił sięgnąć po broń, co uniemożliwiło mu dalszą ucieczkę autem.

- Na parkingu za stacją benzynową oddał jeden strzał w oponę samochodu - podała Izabela Leśnik z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

Kierowca pojazdu został zatrzymany. Jak informuje policja jest to 24-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego.

Policjanci zatrzymali też dwie pozostałe osoby podejrzane o dokonanie rozboju w Rogoźnie. To mieszkańcy powiatu wągrowieckiego w wieku 16 i 19 lat.

Źródło: gloswielkopolski

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy