Nowy rok szkolny. Prezydent z żoną: Życzymy, by nadchodzący rok nauki był udany

Artykuł
Prezydent: Niech ten kolejny rok szkolny będzie jak najbardziej owocny
Fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP

Prezydent Rzeczy Pospolitej Andrzej Duda wraz z małżonką złożyli życzenia uczniom i nauczycielom z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego.

– Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego przekazujemy serdeczne pozdrowienia wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. Życzymy, aby nadchodzący rok nauki był udany, przebiegał bez zakłóceń i przyniósł wszystkim poczucie spełnienia i satysfakcji – napisali w życzeniach opublikowanych na oficjalnej stronie prezydenta.

– Pozdrawiamy szczególnie najmłodszych, którzy w tym roku rozpoczynają swoją szkolną edukację. Niech czas spędzony w szkole będzie dla Was czasem, który będziecie zawsze dobrze wspominać. Za nami już ponad rok zmagań z pandemią koronawirusa. Wiemy, jak trudne było to wyzwanie dla nauczycieli, rodziców i uczniów. W ostatnim czasie wszyscy doceniliśmy jeszcze bardziej znaczenie osobistych spotkań i wzajemnych kontaktów. Dlatego cieszymy się, że dzieci i młodzież mogą dziś znowu spotkać się w szkole. Mamy nadzieję, że tym razem nie będą konieczne nowe obostrzenia, a nauczanie będzie się mogło bez przeszkód odbywać w szkolnych murach – wyraził prezydent wraz z pierwszą damą.

– Czas pandemii to również wielka szkoła wzajemnej solidarności i odpowiedzialności. Zagrożenie epidemiczne pokazuje nam, że od naszych zachowań zależy także zdrowie i życie innych. Zachęcamy do przestrzegania zaleceń, obostrzeń i zasad obowiązujących w czasie pandemii. Postarajmy się, by powrót do szkół był dla wszystkich bezpieczny. Okazujmy też sobie jak najwięcej życzliwości i troski. Okres nauki zdalnej i pandemicznych ograniczeń dla wielu osób był czasem bardzo trudnym. Pomóżmy sobie nawzajem w powrocie do normalności poprzez większą cierpliwość, wyrozumiałość i empatię – przypomnieli.

– Niech ten kolejny rok szkolny będzie jak najbardziej owocny. Niech będzie czasem wytężonej pracy, zdobywania wiedzy, rozwijania pasji, nawiązywania przyjaźni. Niech będzie to również dobry rok dla polskiej szkoły, czas nowej energii, zapału i optymizmu. Nauczycielom życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy, rodzicom zadowolenia z sukcesów edukacyjnych dzieci, a uczniom jak najwięcej radości płynącej ze wspólnego odkrywania świata i zdobywania nowych umiejętności – podsumowali prezydent i prezydentowa. 

Źródło: prezydent.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy