Nowe władze w IPN. Karol Polejowski został zastępcą prezesa Instytutu

Artykuł
Karol Polejowski i prezes IPN Karol Nawrocki
Fot. IPN

Dr hab. Karol Polejowski został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Decyzję o powołaniu pozytywnie zaopiniowało Kolegium Instytutu – poinformował IPN na swoich stronach internetowych.

Zastępca prezesa IPN dr hab. Karol Polejowski będzie zajmował się m.in. współpracą międzynarodową oraz Wydawnictwem IPN.
Urodzony w 1969 r. dr hab. Karol Polejowski jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz wykładowcą akademickim. W swoim dorobku naukowym ma liczne monografie i artykuły, w tym kilkanaście w języku angielskim i francuskim. Uczestniczył w ponad 50. konferencjach naukowych zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Specjalista od problematyki podziemia niepodległościowego

Obecnie zajmuje się pracą naukową w zakresie polskiego podziemia niepodległościowego w Polsce północnej, Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz Ludowego Wojska Polskiego w walce z podziemiem po 1944 r. Jest również członkiem kolegium wydawniczego czasopisma „Wojna i Pamięć”.

W 2020 r. został kustoszem muzealnym. Tłumaczy publikacje z francuskiej literatury historycznej. Jest stypendystą Fundacji Lanckorońskich w Rzymie.

Źródło: ipn.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy