Niespodzianka w Pucharze Ligi Angielskiej. Debiut Bielika

facebook.com/Arsenal

Na Hillsborough Stadium Sheffield Wednesday zwyciężyło z Arsenalem Londym 3:0. Kanonierzy przed tygodniem wygrali w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium. Natomiast w Premier League zrównali się punktami z liderem Manchesterem City . Nic nie zapowiadało, że Arsenal odpadanie w ćwierćfinale Pucharu Ligi Angielskiej z dziewiątym klubem zaplecza Premier League. W barwach Kanonierów zadebiutował Krystian Bielik.

Arsenal Londyn rozpoczął mecz w mocno rezerwowym składzie. Decyzja o jedenastce wyjściowej Arsena Wengera nie usprawiedliwia fatalnego rezultatu. Gospodarze byli bardziej zdeterminowani, a ,,Kanonierzy” myśleli chyba ,że zwycięstwo im się należy już na starcie. W 27 minucie gry piłkarze Sheffield wyszli na prowadzenie. Pudil znakomicie wycofał piłkę ze ,,skrzydła”, na którą nabiegał Wallace. Pomocnik gospodarzy precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza ,,Kanonierów”. Trzynaście minut później było już 2:0. Bannan krótkim podaniem z rzutu rożnego znalazł strzelca pierwszej bramki, Wallace idealnie dośrodkował na głowę Lucasa Joao. Portuglaski snajper ładnym uderzeniem ,,główką” trafia do bramki gości. W 51 minucie ,,Sowy” znów świetnie wykonały stały fragment gry. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki w ,,piątkę” bramkarza, Hutchinson strzelił trzeciego gola dzięki ofiarnemu zaatakowaniu futbolówki. Krystian Bielik zaliczył swój debiut w pierwszej drużynie Arsenalu. Wszedł na boisku w 60 minucie, ale jego występ był raczej bezbarwny. Niczego nowego na boisko nie wniósł, jednak nie zapominajmy, że był to jego pierwszy oficjalny mecz pod wodzą Arsena Wengera.

Sheffield Wednesday 3:0 Arsenal Londyn (Wallace 27', Lucas Joao 40', Hutchinson 51')

Źródło: capitalonecup.co.uk