Młodzieżówka Platformy staje w obronie przestępcy. Dołącza do nich Biedroń

Artykuł
Michał M. ps. „Mata”
fot. YouTube/SBM Label (screen)/Twitter

Po zatrzymaniu przez policję rapera Michała M. ps. „Mata” w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze nawołujące do uwolnienia przestępczy. Akcję #FreeMata zainicjowali Młodzi Demokraci. Wsparł ich europoseł Lewicy Robert Biedroń.

„Podczas rutynowej kontroli w Warszawie 21-letni mężczyzna został zatrzymany za posiadanie środków prawnie zabronionych. Chodzi o susz koloru brunatno-zielonego, marihuana” – podała tvp.info mł. asp. Iwona Kijowska.

Jak informuje RMF, policja zauważyła dwóch mężczyzn zachowujących się nerwowo. Zostali zatrzymani, a po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem. U jednego z nich policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku.

Mężczyźni zostali zatrzymani, a noc spędzili w policyjnej izbie. W dniu dzisiejszym zostaną postawione im zarzuty nielegalnego posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ: Mata przejął Maka. Matę przejęła policja

Michał M. to syn prawnika Marcina Matczaka, będącego zagorzałym krytykiem obozu władzy. Tuż przed północą, kiedy jego syn był zatrzymywany, Marcin Matczak zamieścił post na Twitterze, w którym stwierdził, że padł ofiarą rządów Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo prawdopodobne jest, że prawnik próbował odciągnąć uwagę opinii publicznej od sprawy aresztowania jego syna.

CZYTAJ: Głuchy telefon z CBA, gdy aresztowali jego syna. Zaskakujące teorie guru opozycji

W obronę narkomana zaangażowało się Stowarzyszenie Młodzi Demokraci, będące partyjną młodzieżówką Platformy Obywatelskiej. #FreeMata na swoim koncie na Twitterze napisał również Robert Biedroń.

CZYTAJ: Petycja młodzieżówki Platformy. Wśród sygnatariuszy Stalin, Hitler, bin Laden i Stonoga

Dziennikarz Krzysztof Karnkowski z GPC przypomniał Młodym Demokratom wypowiedź Donalda Tuska z 2011 roku.

-Nie będę rzecznikiem legalizacji miękkich narkotyków, koniec i kropka. Jeśli chcecie legalizacji marihuany-wybierzcie innego premiera — powiedział wówczas Donald Tusk w programie TVN24.

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy