Mata przejął Maka. Matę przejęła policja

Artykuł
Znany raper Michał M. usłyszy zarzuty
fot. YouTube/SBM Label (screen)

Jak ustalili reporterzy RMF znany raper, który cieszy się popularnością wśród młodzieży, został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Artysta usłyszy zarzuty.

Policja zauważyła dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać i po pewnym czasie szukać drogi ucieczki.

Po zatrzymaniu i wylegitymowaniu wyjęli z kieszeni woreczek z suszem - była to prawdopodobnie marihuana.

U znanego rapera Michała M. znaleziono i zabezpieczono 1,5 g narkotyku. U drugiego 24-latka pół grama.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej izbie, a dzisiaj zapewne usłyszą zarzut nielegalnego posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia.

Michał Matczak pseudonim Mata, to raper z Warszawy. W 2019 roku opublikował singiel Patointeligencja, w którym opisywał życie nastolatków ze swojej szkoły. 

W 2021 roku Mata został nagrodzony Fryderykiem w kategorii „debiut roku". W październiku 2021 roku zagrał koncert na lotnisku w Bemowie, na który przybyło 40 tysięcy osób. Organizatorzy stwierdzili, że był to największy koncert w historii polskiego hip-hopu, który zgromadził pod sceną taką publiczność.

Raper nie przestawał zaskakiwać. Jako pierwszy polski artysta, został zaproszony przez McDonald’s do stworzenia własnego zestawu - potrójny cheeseburger, vanilla matcha(k) latte oraz średnie frytki to propozycja jaką serwuje. 

Źródło: RMF

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy