Młody wilk z Żoliborza. Hasał wzdłuż drogi ekspresowej

Artykuł
Eko Patrol warszawskiej Straży Miejskiej poszukiwał wilka, który wczoraj biegał wzdłuż trasy S8 na wysokości Żoliborza
Pixabay/@Wildfaces

Eko Patrol warszawskiej Straży Miejskiej poszukiwał wilka, który wczoraj biegał wzdłuż trasy S8 na wysokości Żoliborza. Zwierzęcia nie udało się odnaleźć, co może świadczyć o tym, że udało mu się uciec.

Biegnącego wzdłuż trasy S8 wilka sfilmował jeden z kierowców. Pod nagraniem, które udostępnił w sieci widnieje informacja, że zostało ono zrobione w piątek na wysokości Żoliborza.

Na filmie widać wilka, który biegnie wąskim pasem zieleni pomiędzy barierkami a ekranami dźwiękochłonnymi. Mijane przez samochody zwierzę w końcu wbiega pod barierkami na jezdnię. Nie wiadomo, czy udaje się mu przeżyć. Na miejsce została wezwana powiadomiona przez kierowców Straż Miejska.

- Na miejsce został wysłany Eko Patrol. Ale zwierzęcia nie udało się zlokalizować. Jest więc szansa, że wilk wrócił w dzikie ostępy, gdzie jest jego miejsce - przekazał Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej.

Pytany o liczbę podobnych zgłoszeń zaznaczył, że w przypadku wilków takie zgłoszenia są bardzo rzadkie i praktycznie nie występują.

-Wilk nie jest zwierzęciem, które często podchodzi do miasta - powiedział.

Dodał, że znacznie więcej zgłoszeń dotyczących dzikich zwierząt w mieście odnotowywano na początku pandemii, gdy większość osób przebywała w domach.

- Wtedy rzeczywiście było więcej takich sytuacji. Chociażby z łosiem, który zawędrował do Parku Skaryszewskiego. Wtedy my w większości siedzieliśmy w domach, ale nasze śmieci zachęcały dzikie zwierzęta do wizyt w mieście tym bardziej, że ruch samochodowy wtedy był niewielki i zwierzęta nie bały się wchodzić głębiej w miasto - mówił.

Wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym od 1998 r., wcześniej był gatunkiem łownym. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska liczebność wilków w Polsce ocenia na około 2 tys.

Źródło: Wnp.pl/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy