Mistrz. Niesamowita historia pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego

Artykuł
mistrzfilm.pl

Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

W rolach głównych: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu...w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski ("Planeta Singli").

Reżyserem filmu jest Maciej Barczewski („My Pretty Pony”), który odpowiada także za scenariusz. Autor zdjęć — Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”), scenografia — Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”), muzyka — Bartosz Chajdecki („Bogowie”).

"Mistrz" jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentami obrazu są współtwórcy sukcesu filmu „Najlepszy- Krzysztof Szpetmański i Leszek Starzyński (Iron Films). Koproducenci: Telewizja Polska, Cavatina GW, Hardkop, Moovi. Dystrybucja w Polsce — Galapagos Films.

Równolegle z premierą kinową „Mistrza” ukaże się muzyka z filmu skomponowana przez Bartosza Chajdeckiego. 1 września do sprzedaży trafi także książka „MISTRZ. Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski” przygotowana przez córkę pięściarza Eleonorę Szafran.

Źródło: mistrzfilm.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy