Ministerstwo Finansów i resort nauki z nowym projektem. Powstanie nowa uczelnia

Artykuł
Uczelnia będzie kształcić w zakresie skarbowości
Fot. twitter/MEIN_GOV_PL

Szef MF Tadeusz Kościński poinformował, że resort chce, we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, utworzyć nową uczelnię kształcącą kadry resortu finansów. Dodał, że pierwsi studenci będą mogli rozpocząć naukę w roku akademickim 2022/2023.

Minister finansów funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisali list intencyjny w sprawie powołania nowej uczelni. W wydarzeniu udział wzięła też zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa.

- Utworzenie uczelni, która będzie kształciła dla resortu finansów wysoko wykwalifikowane kadry, to odpowiedź na potrzeby dynamicznie zmieniającego się otoczenia - powiedział minister Kościński.

- Stale dostosowujemy nasze działania i usługi do potrzeb obywateli tak, aby były one nowoczesne, przyjazne i wygodne oraz wychodziły naprzeciw zmieniającym się trendom. Do tego niezbędne jest odpowiednie przygotowanie naszych pracowników - dodał.

Jej celem jest wsparcie wzrostu efektywności działania MF i KAS.

Szef MF przyznał, że możliwość specjalistycznego kształcenia i stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych jest niezbędna dla skutecznego dbania o stabilne i efektywne finanse publiczne.

- Łączymy siły i wspólnie z resortem finansów działamy, by powstała nowoczesna uczelnia z szerokim programem nauczania, stawiająca przede wszystkim na jego wymiar praktyczny - podał resort edukacji i nauki.

Tworzony program nauczania ma łączyć wiedzę m.in z prawa, administracji, nauk społecznych. Istotnym jest fakt, że studenci podczas nauki będą mogli odbywać praktyki w instytucjach podległych ministrowi finansów, funduszy i polityki regionalnej.

- W Krajowej Administracji Skarbowej realizowany jest program Klient w centrum uwagi KAS. Chcemy być administracją nowoczesną, stawiającą na cyfryzację, zapewniającą wysoką jakość obsługi naszych klientów - podała zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

- Zależy nam, żeby pracownicy KAS byli jeszcze bardziej kompetentni, świadomi, ale także pewni swojej wiedzy i umiejętności - dodała.

Wykładowcami maja być wybitni specjaliści oraz praktycy z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu prawa podatkowego.

Uczelnia będzie kształcić w zakresie skarbowości, oferując studia o profilu praktycznym i specjalistycznym.

Nowa instytucja będzie stanowić forum dialogu o finansach publicznych oraz będzie prowadzić badania z zakresu administracji skarbowej, analizy podatkowe i działalność wydawnicza.

Źródło: wnp

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy