„Mam nadzieję, że politycy nowej formacji poszerzą elektorat ZP”. Waszczykowski o partii Adam Bielana

Artykuł
Witold Waszczykowski
Fot. flickr.com/World Economic Forum

- Nowemu ugrupowaniu, nowemu koalicjantowi życzę wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że politycy tej formacji będą potrafili poszerzać elektorat Zjednoczonej Prawicy, bo partii Porozumienie się to nie udawało — powiedział Witold Waszczykowski, europoseł PiS.

W niedzielę oficjalnie zainaugurowano działanie nowego ugrupowania politycznego w Polsce — Partii Republikańskiej. Jej szefem jest Adam Bielan.

- Bym sobie życzył, aby odłam Zjednoczonej Prawicy, jakim jest partia Porozumienie, która przeżywała duży kryzys, zaczęła wychodzić na prostą. Aby ta część elektoratu, którą zagospodarował pan Jarosław Gowin — jak się okazuje nieumiejętnie, bo raczej dzielił — została przy Partii Republikańskiej i została przy Zjednoczonej Prawicy — powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski.

Waszczykowski: Mam nadzieję, że kłopoty Porozumienia się skończą

- Nowemu ugrupowaniu, nowemu koalicjantowi życzę wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że kłopoty, które przeżywa partia Porozumienie, się skończą wraz z tą partią — dodał europoseł PiS.

Jak zaznaczył, ma nadzieję, że politycy nowej formacji „będą potrafili poszerzać elektorat Zjednoczonej Prawicy, bo partii Porozumienie się to nie udawało. Nie udało się tego zrobić. Mam nadzieję, że będą to robić Republikanie” - stwierdził Waszczykowski.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy