MSZ wydało oświadczenie ws. masakry przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum

Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne.
pexels.com/Nikko Tan

"Wzywamy strony konfliktu do powstrzymania się od przemocy i przestrzegania praw człowieka, zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej, a także właściwej ochrony miejsc kultu i wolności wyznania" - napisano w oświadczeniu MSZ w związku z doniesieniami o zbrodniach popełnionych w Aksum w regionie Tigraj w Etiopii.

Brytyjski portal "Church Times" poinformował, że co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj. Ludzie, którzy ukryli się w świątyni, mieli zostać z niej wyprowadzeni i rozstrzelani. Do zdarzenia miało dojść pod koniec ubiegłego roku.

MSZ zajęło stanowisko w tej sprawie i  wydało oświadczenie. 

"Z całą stanowczością potępiamy sprawców tej barbarzyńskiej zbrodni popełnionej w miejscu kultu religijnego. Oczekujemy, że władze Etiopii podejmą niezwłocznie wszelkie możliwe działania zmierzające do wyjaśnienia jej okoliczności oraz ukarania sprawców" - napisano w komunikacie MSZ.

"Wzywamy strony konfliktu do powstrzymania się od przemocy i przestrzegania praw człowieka, zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej, a także właściwej ochrony miejsc kultu i wolności wyznania. Apelujemy o nieskrępowany dostęp dla dostaw humanitarnych do prowincji Tigraj" - zaapelowało MSZ.

Źródło: polskieradio24.pl/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy