Łukaszenka: Rosja dostarczy Białorusi ogromną ilość uzbrojenia

Artykuł
Rosja dostarczy Białorusi m.in. samoloty i śmigłowce
Fot. PAP/EPA/MAXIM GUCHEK / BELTA HANDOUT

Rosja dostarczy Białorusi ogromną ilość uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w tym samoloty i śmigłowce – zapowiedział w środę Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że w październiku mogłyby zostać podpisane umowy dotyczące integracji obu państw.

– W najbliższym czasie – podpisałem przedwczoraj rozporządzenie – zostaną nam dostarczone z Federacji Rosyjskiej (…) dziesiątki samolotów, dziesiątki śmigłowców i najważniejsze elementy obrony powietrznej. Może nawet (system rakietowy) S-400” – oznajmił Łukaszenka.

Dodał, że jeśli Białoruś stwierdzi podczas ćwiczeń Zapad-2021, które odbędą się w dniach 10-16 września na poligonach w Rosji i na Białorusi, że coś jest jeszcze potrzebne, to się dozbroi u Rosji.

Łukaszenka poinformował też, że jeśli podczas jego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 9 września zostaną zatwierdzone umowy dotyczące integracji obu krajów, to w dniach 10-11 września przyjmą je rządy. – A potem zatwierdzimy je na Najwyższej Radzie Państwowej państwa związkowego – oznajmił Łukaszenka. Według niego mogłoby to nastąpić w październiku.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy