Van Gogh na sprzedaż. Ten obraz był wystawiany tylko dwa razy
Dom aukcyjny Christie’s wystawi na sprzedaż w Nowym Jorku obraz Vincenta van Gogha „Drewniane domy wśród drzew oliwnych i cyprysów” (1889). „The Art Newspaper” ocenia, że obraz może zostać sprzedany za około 34 mln euro.
Obraz „Cabanes de bois parmi les oliviers et cypres” został namalowany w październiku 1889 roku, kiedy Van Gogh mieszkał na obrzeżach Saint-Remy-de-Provence w południowej Francji.
Obraz należał do zmarłego nafciarza
Christie's informuje, że dzieło holenderskiego mistrza, pochodzące z prywatnej kolekcji, zostanie wystawione na aukcji 1 listopada br. w Nowym Yorku. Z informacji magazynu branżowego „The Art Newspaper” obraz należał do zmarłego w zeszłym roku nafciarza Edwina Lochridge Coxa.
Gazeta szacuje, że dzieło może zostać sprzedane nawet za 34 mln euro i określa pojawienie się obrazu jako „rewelację”, bo od 1920 r. był on wystawiany tylko dwukrotnie: w 1949 r. w Londynie i w 1980 r. w belgijskim Mons.
Najnowsze
Woda zbiera tragiczne żniwo, od początku czerwca utonęły 79 osoby!
SPRAWDŹ TO!
Polacy pokazali Tuskowi, jak działać ws. Ukrainy. Chcą jednego!
Niemiecka zbrodnia sprzed 83 lat. Kancelaria Prezydenta przypomniała o tragedii
TRZEBA ZOBACZYĆ!