Van Gogh i Monet w Polsce. Sztuka w wymiarze 3D

Artykuł
Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w ostatnie weekendy maja (22-23.05 i 29-30.05)
Fot. pixabay/StockSnap

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można zobaczyć prawie 60 dzieł największych impresjonistów i postimpresjonistów. Wystawa będzie miała formę 3D.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich chętni będą mogli zobaczyć reprodukcje znanych obrazów przy użyciu technologii anaglif red-cyjan.

Na wystawie będzie można zobaczyć najpopularniejsze dzieła klasyków takich jak: Monet, Vincent Van Gogh, Sisley, Gauguin czy Renoir, przetworzonych do wersji w trójwymiarze.

- Przetworzenie obrazów do trójwymiarowej wersji sprawiło, że prawdziwy miłośnik sztuki odkryje detale, na które dotychczas nie zwrócił uwagi - poinformowano na stronie wydarzenia.

Otwarciem wystawy będzie wykład, podczas którego zostanie omówiony sposób oglądania anaglifów, pozwalający na pełne wykorzystanie ich możliwości.

- Człowiek będący w ciągłym pośpiechu, często patrzy, ale nie widzi - tak dobrze wszystkim znane obrazy ukazują nam detale i elementy, których do tej pory zwyczajnie mogliśmy nie zauważyć - napisali organizatorzy.

Źródło: impresjonisci3d.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy