Kultowe Porsche z filmu sprzedane. Cena zwala z nóg

Artykuł
Porsche z filmu, w którym główną rolę grał Tom Cruise, zostało sprzedane za niemal dwa miliony dolarów
Fot. Twitter/@Barrett_Jackson

Porsche 928 z 1979 roku z filmu „Ryzykowny biznes”, w którym główną rolę grał Tom Cruise, zostało sprzedane na aukcji za niemal dwa miliony dolarów. To rekordowa cena za ten model auta.

Złote coupé z silnikiem V8 było jednym z czterech, które pojawiło się w filmie i służyło do nagrywania ujęć zewnętrznych z Tomem Cruise'm za kierownicą.

Jazda Porsche wymagała od gwiazdy wysiłku. 20-letni wówczas Cruise nie umiał posługiwać się ręczną skrzynią biegów i musiał uczyć się tego w tym właśnie aucie.

Samochód zniknął po premierze filmu z oczu opinii publicznej i stał się własnością prywatną, zanim został ponownie odkryty i przekształcony w hollywoodzki artefakt. Można znaleźć w nim autografy aktorów z obsady „Ryzykownego biznesu” - Bronsona Pinchota, Joe Pantoliano, Curtisa Armstronga i Francine Locke. Brakuje jednak podpisu największej gwiazdy. Nowy właściciel auta będzie więc musiał wytropić Cruise'a w celu uzyskania autografu.

Porsche zostało sprzedane w 2012 roku za jedyne 49 000 dolarów i prawdopodobnie byłoby warte mniej niż 80 000 USD, gdyby nie jego pochodzenie. Najwyższa oferta na aukcji Barrett-Jackson w teksańskim Houston wyniosła 1,8 miliona dolarów, a opłaty aukcyjne podniosły cenę do 1,98 miliona dolarów.

Jeśli chodzi o pozostałe trzy samochody przedstawione w filmie, jeden został sprzedany za oceanem lata temu, o losie drugiego nic nie wiadomo, a ostatnie Porsche skończyło jako sam szkielet, bez silnika i skrzyni biegów.

Źródło: Fox News

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy