Kryzys na granicy. Waszyngton przekazuje silne wsparcie dla Polski

Artykuł
Szef BBN Paweł Soloch
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

„Sullivan przekazał silne wsparcie dla Polski w obliczu działań reżimu Łukaszenki” - przekazała rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu Emily Horne. W środę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch odbył rozmowę telefoniczną z doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego w USA. Dotyczyła ona kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

„[Sullivan] przekazał silne wsparcie dla Polski w obliczu działań reżimu Łukaszenki, które stworzyły kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią. Obaj wymienili też poglądy na temat rosyjskich działań wojskowych przy granicy z Ukrainą i zobowiązali się do dalszych bliskich konsultacji” - podała w komunikacie rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu Emily Horne.

Tematem rozmów była ocena „obecnej sytuacji bezpieczeństwa” oraz „wzmocnienie współpracy wojskowej w związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej i sytuacją wokół Ukrainy, co zwiększyłoby stabilizację w regionie” - podaje BBN.

„Jake Sullivan zapewnił o solidarności oraz poparciu prezydenta Joe Bidena dla działań prowadzonych przez Polskę w związku z kryzysem granicznym” – poinformowało biuro.

Soloch przekazał Sullivanowi informacje na temat działań podejmowanych przez rząd w związku z kryzysem na granicy.

Paweł Soloch podsumował rozmowę na Twitterze:

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy