Koryto wyschło, Tusk szaleje. Byłemu premierowi już naprawdę odbija

Tomasz Domański 20-05-2022, 09:08
Artykuł
@donaldtusk | TT

Obserwatorzy polskiej sceny politycznej zachodzą w głowę i po raz kolejny z niedowierzaniem wsłuchują się w prawidła wygłaszane przez szefa Platformy Obywatelskiej. Promotor wielkiej wyprzedaży majątku narodowego sprzed lat dziś chce się jawić jako obrońca polskich interesów w kraju i tej części Europy. Człowiek, który zaraz po tragedii smoleńskiej obściskiwał się z Putinem a wcześniej osobiście utwierdzał wszystkich w przekonaniu, że biznesy z Rosjanami to nic strasznego, teraz odwraca kota ogonem i próbuje odwieść obecny rząd od dalszej rozbudowy potencjału rodzimej gospodarki.

Historia związana z fuzją dwóch potężnych polskich rafinerii Orlenu i Lotosu doprowadza Tuska do prawdziwej histerii.

Szef gabinetu, który zwijał polskie firmy, którego rządy doprowadziły do setek bankructw i wyrzucania tysięcy ludzi na bruk, rozmontowania obronności, likwidacji posterunków policji dziś o tym wszystkim zapomniał. Zapomniał o ubóstwie milionów Polaków, skoku na OFE i wiecznym braku pieniędzy na wszystko. Zapomniał o aferze Amber Gold i zamiarach sprzedaży Niemcom LOT-u.

Donald Tusk zapomniał też o prowadzonej przez lata polityce rozdawnictwa i napychaniu prywatnych kieszeni publicznymi środkami. Zapomniał o naradach i dzieleniu Polski w słynnej już restauracji "Sowa i Przyjaciele". Zapomniał o złotych kartach i zakupach bez limitu za państwowe.

Wszystko wiedzący Donald Tusk nie pamięta też o tajnej notatce, którą upublicznił kilka dni temu wicepremier i szef ministerstwa aktywów państwowych Jacek Sasin. Co zawiera ów dokument? To, że Rosjanie na mocy porozumienia z polskim rządem mogli mieć część akcji Lotosu. Prawie się udało, na drodze stanął jednak parlament, w którym podczas głosowania niecne plany Tuska spełzły na niczym.

"Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego po wygranych wyborach w 2011 roku, mógł doprowadzić do prywatyzacji Lotosu", napisał wicepremier Jacek Sasin na twitterze. Potencjalnymi kupcami 53,19 procent akcji, były trzy firmy: rosyjska, węgierska i holenderska.

Odtajnione dokumenty na twitterze zamieścił też prezes Orlenu Daniel Obajtek.


Także Telewizja Republika opublikowała nagranie z którego jasno wynika jakie były prawdziwe intencje Tuska i ludzi z jego bezpośredniego otoczenia.

Tych, którym dziś przez głód władzy i stałego świeżego dopływu państwowej kasy zwyczajnie odbija i którzy motając się poprzez brak wpływu na obecną rzeczywistość nie wiedzą już nawet jak przyzwoicie żyć. Bez kłamstw, pomówień i przede wszystkim za swoje.Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy