Koronawirus atakuje w Moskwie. Takiej liczby zakażań jeszcze nie odnotowano

Artykuł
Test na koronawirusa w Moskwie
Fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Aż 9056 nowych przypadków Covid-19 wykryto w ciągu minionej doby w Moskwie — poinformował w piątek sztab rządowy. Tak wysokiego dobowego przyrostu zakażeń w stolicy Rosji nie było jeszcze od wybuchu pandemii koronawirusa wiosną 2020 roku.

W całej Rosji wykryto od czwartku 17 262 nowe infekcje, co jest największym dobowym wzrostem zachorowań od lutego br.
W Moskwie dotąd najwyższy dobowy wzrost zakażeń odnotowano 24 grudnia 2020 roku, gdy wykryto 8203 nowe infekcje w ciągu doby.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin w czwartek wieczorem ostrzegł, że wzrost zachorowań przekroczy w stolicy 9 tysięcy w ciągu doby. W piątek mer przedłużył ograniczenia wprowadzone w zeszłym tygodniu w stolicy i zapowiedział nowe.

Lockdown w Moskwie

Do 29 czerwca nie będą działać place zabaw i pomieszczenia zabaw dla dzieci. Zamknięte pozostają bary szybkiej obsługi w centrach handlowych. Restauracje, bary, dyskoteki i kluby nie pracują w godzinach nocnych.

Na imprezach widowiskowych obecnych może być maksymalnie 1000 widzów. Z tego powodu przestaje działać „strefa kibica” na moskiewskich Łużnikach, otwarta podczas piłkarskich mistrzostw Europy.

Restauracje dla zaszczepionych

Sobianin poinformował też, że właściciele moskiewskich restauracji zaproponowali, by działały lokale „bez Covid-19”, w których zarówno personel, jak i goście są zaszczepieni. Mer poinformował w piątek, że eksperymentalnie takie lokale zaczną działać w weekend i będzie ich około 15-20. Restauracje te będą mogły działać w nocy. Goście będą wpuszczani na podstawie kodu elektronicznego QR.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy