Kopalnia Turów. MKiŚ: Rozmowy polsko-czeskie zawieszone do przyszłego tygodnia

Artykuł
Rozmowy mają doprowadzić do powstania umowy międzyrządowej
Fot. flickr.com/CAN Europe

Resort klimatu i środowiska poinformował, że polsko-czeskie rozmowy ws. kopalni Turów będą kontynuowane także w przyszłym tygodniu. Ministerstwo dodało, że rozpoczną się ponownie we wtorek.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podało, że ruga sesja polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni w Turowie zakończyła się w czwartek 24 czerwca. Rozmowy zostaną wznowione we wtorek.

Rozmowy stron polskiej i czeskiej odbywały się w Pradze od trzech dni. Wcześniej delegacje spotkały się też w Pradze w ubiegłym tygodniu oraz odbyły wizytę studyjną w KWB Turów.

- Obu stronom zależy na polubownym zakończeniu sporu. Jednak zarówno skala, jak i poziom szczegółowości prowadzonych rozmów wymagają czasu i dogłębnego zaangażowania ekspertów. Dlatego rozmowy będą kontynuowane w najbliższych dniach - powiedział szef MKiŚ Michał Kurtyka.

Rozmowy polsko-czeskie ws. kopalni węgla brunatnego w Turowie mają doprowadzić do powstania umowy międzyrządowej. Określi ona warunki, na jakich Czechy wycofają skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Źródło: portalsamorzadowy

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy