Kondolencje od papieża dla królowej Elżbiety II
Papież Franciszek złożył kondolencje królowej Elżbiecie II po śmierci jej męża, księcia Filipa. Depeszę w imieniu papieża wystosował sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin.
W telegramie watykański sekretarz stanu podkreślił: „Zasmucony wiadomością o śmierci małżonka Waszej Królewskiej Mości, księcia Edynburga Filipa Jego Świątobliwość papież Franciszek składa płynące z serca kondolencje, także członkom rodziny królewskiej”.
„Wspominając oddanie księcia Filipa małżeństwu i rodzinie, jego wybitny dorobek w służbie publicznej oraz poświęcenie edukacji i rozwojowi przyszłych pokoleń, Jego Świątobliwość poleca go miłosiernej miłości Chrystusa, naszego Zbawiciela” – napisał kardynał Parolin.
Wszystkim, którzy opłakują śmierć małżonka królowej, przekazał od papieża błogosławieństwo pocieszenia i pokoju.
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa