Klubowa legenda krytykuje zawodnika. Poszło o szczepienie

Artykuł
Joshua Kimmich
Fot. Twitter/@FCBayern

Klubowy kolega Roberta Lewandowskiego - Joshua Kimmich jakiś czas temu poinformował, iż nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19. Na gwiazdę Bayernu Monachium spadła fala krytyki, głos zabrała m.in. legenda die Roten - Paul Breitner.

Deklaracja pomocnika Bayernu Monachium i reprezentanta Niemiec wzbudziła w świecie sportu niemałe zamieszanie. 

Sam Kimmich nie uważa się za antyszczepionkowca, nie neguje również istnienia pandemii. Razem z klubowym kolegą - Leonem Goretzką, podczas akcji We Kick Corona, zebrali ponad milion euro na pomoc dla ofiar pandemii COVID-19. Mimo to, jak mówi, przed zaszczepieniem się póki co powstrzymują go obawy związane z „brakiem długoterminowych badań nad szczepionkami”.

Wśród licznych głosów krytyki, jakie posypały się na Niemca, pojawił się także ten ze strony klubowej legendy - mistrza Europy z 1972 i świata z 1974 roku - Paula Breitnera, który w barwach Bayernu jako obrońca grał łącznie dziewięć lat. 

- Nie muszę z nikim dyskutować, czy powinni się zaszczepić, czy nie. Dla mnie jedynym kierunkiem jest zaszczepienie się. I nie chodzi o bycie wzorem do naśladowania, ale o jednostkę - powiedział Breitner. 

 - Przez pięć lat byłem odpowiedzialny w Bayernie za zespół. I nie grałby ze mną [Kimmich - red.]. Cała piątka [niezaszczepionych zawodników -red.] nawet nie trenowałaby z nami. Powiedziałbym im: Chłopaki, do widzenia! Możecie sobie wbiegać na górę i z niej zbiegać, ale nie tu. To nie przejdzie! - dodał, komentując postawę Kimmicha oraz pozostałych niezaszczepionych piłkarzy die Roten. 

Joshua Kimmich uważany jest za jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia. Charyzmatycznego 26-latka postrzega się jako urodzonego lidera i przyszłego kapitana, zarówno Bayernu Monachium, jak i reprezentacji Niemiec. 

 

 

 

 

Źródło: bavarianfootballworks.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy