„Klimat i My”. Rozpoczął się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Artykuł
Tak wyglądał piknik w zeszłym roku
pikniknaukowy.pl

Rozpoczęła się 24. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z pandemią piknik odbywa się w formie zdalnej.

- Piknik w tym roku trwa 9 dni, jest skierowany do młodych i starszych, a mówimy głównie o klimacie — powiedział w Polskim Radiu 24 Wiktor Gajewski z Centrum Nauki Kopernik.

Klimat to temat dla wszystkich

- Mówimy w tym roku o zmianach klimatu. Można nas oglądać na żywo z każdego miejsca na planecie, słuchać o tym, jak naukowcy badają klimat i jak przeciwstawić się zmianom klimatycznym. To jest temat dla wszystkich, niezależnie od wieku czy poglądów — mówił Wiktor Gajewski.

Jak dodał, przekaz Pikniku nakierowany jest na różne grupy wiekowe. „Dziś mogę powiedzieć, że zainteresowanie nim jest bardzo duże, oglądają nas nawet ludzie za naszą granicą, jest wiele komentarzy pod naszymi transmisjami, jest wiele zachwytów” - powiedział Gajewski.

Tematem 24. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest hasło „Klimat i My”. Przez 9 dni odbiorcy będą mogli brać udział w spotkaniach, pokazach naukowych i warsztatach w sieci.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy