Kiedy expose premiera Morawieckiego?

portal tvrepublika.pl 28-11-2023, 11:20
Artykuł
twitter.com/@PremierRP

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsat News przekazał, że expose premiera Mateusza Morawieckiego przedstawione zostanie najpewniej 11 grudnia.

"To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji i wtedy pan premier przedstawi expose czyli poniedziałek za dwa tygodnie", odparł rzecznik rządu pytany o datę wygłoszenia przez premiera expose.

Dopytywany, czy chodzi o datę 11 grudnia zaznaczył, że zapewne tak, ale jest to jeszcze do ustalenia z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. "Który mam nadzieję spotka się z premierem choćby w zakresie omówienia ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawimy w ciągu dwóch tygodni", dodał.

Müller zaznaczył, że rząd zaprezentowany przez Mateusza Morawieckiego ma pełne kompetencje, również od "przedstawiania ustaw i z tego będziemy korzystać". "Mam nadzieję, że marszałek Hołownia spotka się z premierem, żeby porozmawiać chociażby o omówieniu ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawi jeszcze w ciągu dwóch tygodni", zdradził.

 Wspomniane ustawy mają wynikać z "dekalogu polskich spraw", które wcześniej przedstawił Morawiecki. "Np. emerytury stażowe, które są już praktycznie gotowe, kwestie dotyczące dodatkowych urlopów itd.", mówił.

Rzecznik rządu był też pytany, kiedy dojdzie do spotkania premiera Morawieckiego z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Przekazał, że nie ma o tym konkretnej informacji, ale wtorkowe i środowe posiedzenie Sejmu to okazja, by się spotkać.

Źródło: portal tvrepublika.pl, twitter.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy