Kajetanowicz najszybszy w WRC3 w Rajdzie Chorwacji. Pierwsza lokata dla Ogiera

Kajetan Kajetanowicz był najszybszy w kategorii WRC3
Twitter/Mateusz Brożyna

Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo) zwyciężył w kategorii WRC3 w Rajdzie Chorwacji, trzeciej rundzie mistrzostw świata. W całej imprezie triumfował obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC).

Ogier o 0,6 s pokonał partnera z zespołu Toyoty Brytyjczyka Elfyna Evansa i o 8,1 s Belga Thierry'ego Neuville'a. Francuz, który został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, odniósł 51. zwycięstwo w 159. starcie w rundzie mistrzostw świata.

Kajetanowicz zdominował WRC3

Kajetanowicz był zdecydowanie najszybszy w WRC3, drugiego na mecie Fina Emila Lindholma (Skoda Fabia Rally2 Evo) pokonał o 1.14,6.

W klasyfikacji generalnej rajdu Polak zajął 11. lokatę. W Chorwacji trzykrotny mistrz Europy wygrał pięć odcinków specjalnych, na wszystkich pozostałych plasował się w czołówce swojej kategorii.

W klasyfikacji generalnej MŚ po trzech rundach liderem jest Ogier z dorobkiem 61 pkt. Drugie miejsce zajmuje Neuville - 53 pkt, a trzecie Evans - 51 pkt.

Źródło: polskieradio24.pl