Majówka w Chorwacji? Raczej nie w tym roku

MSZ apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przez Polaków udających się na majówkę do Chorwacji. Polska ambasada w Zagrzebiu informuje, że ten kraj jest w kulminacyjnej fazie trzeciej fali pandemii, która kilka tygodni temu przetoczyła się m.in. przez Polskę, Czechy i Słowację.
Jak podaje ministerstwo, średnia dzienna liczba zakażeń na milion mieszkańców należy w Chorwacji do najwyższych w Unii Europejskiej, a trend wzrostowy się utrzymuje.
Restrykcje w całym kraju
W całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni publicznej wszędzie, gdzie można oczekiwać większego przepływu ludności lub nie można zachować dystansu półtora metra.
Ostrzeżenia epidemiczne wprowadzane są na szczeblu centralnym i lokalnie. Dodatkowe obostrzenia wprowadziły regiony z ośrodkami w Dubrowniku, Zadarze, Splicie, Rijece i Zagrzebiu. W związku z tym wyjeżdżających do Chorwacji MSZ prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów epidemicznych.
MSZ prosi planujących podróż do Chorwacji o monitorowanie komunikatów na stronie placówki.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości

Ziobro interweniuje ws. Barskiego. Oskarża Żurka o bezprawne działania, "to sytuacja bez precedensu"
Człowiek Trumpa wykazał hipokryzję Sikorskiego. "Izrael działa zgodnie z prawem, nie jest tyranem historii"
Parlament przegłosował ustawę ograniczającą prawa rodzicielskie. Weto prezydenta może ochronić dzieci i rodziny
Najnowsze

Ziobro interweniuje ws. Barskiego. Oskarża Żurka o bezprawne działania, "to sytuacja bez precedensu"

Niespokojna noc dla strażaków na Dolnym Śląsku. Dwa pożary budynków w Nowej Rudzie.

Hołownia i Trzaskowski budują nową partię? Koniec Tuska coraz bliżej?

Sędzia z Iustitii mówi o „Prawie przez małe i duże P”. Konstytucja milczy o takich przypadkach
