Sebastien Ogier został rajdowym mistrzem świata. Siódmy raz!
Francuz Sebastien Ogier, Toyota Yaris WRC, wygrał Rajd Monza i zdobył po raz siódmy w karierze tytuł mistrzowski.
Sebastien Ogier został rajdowym mistrzem świata WRC po zwycięstwie w Rajdzie Monza.
Francuz był poprzednio mistrzem świata w latach 2013-2016 jako kierowca zespołu Volkswagena, a dwa razy triumfował w latach 2017 i 2018 w ekipie Forda.
Drugie miejsce w imprezie kończącej sezon ze stratą 13,9 s wywalczył Estończyk Ott Tanak, a trzecie Hiszpan Dani Sordo. Obaj Hyundai I20 WRC.
Prowadzący w klasyfikacji mistrzostw świata przed Rajdem Monza Rally Walijczyk Elfyn Evans z Toyota Yaris WRC miał ogromnego pecha.
Wypadł z drogi. Jego Toyota spadła z niezbyt wysokiej skarpy, została uszkodzona, a załoga nie mogła kontynuować jazdy.
Wśród konstruktorów wygrał Hyundai.
Najnowsze
Bogucki ostro do Giertycha: ma pan galopujące rojenia
Ks. Koprianiuk: blisko 120 tys. młodych weźmie udział w wydarzeniach ewangelizacyjnych
Warchoł: jeśli wszystko było w porządku, to dlaczego Kacprzyk zwrócił już pół miliona złotych?
SPRAWDŹ TO!