Igrzyska w Tokio już na wiosnę. Mają odbyć się w normalnym trybie

Artykuł
Igrzyska mają obyć się w normalnym trybie już wiosną
Twitter/@PressRoomToday

Organizatorzy letnich igrzysk olimpijskich w Tokio poinformowali, że zagraniczni kibice będą mogli przylecieć na najważniejsze wydarzenie sportowe. Warunkiem nie będzie też zaświadczenie o zaszczepieniu się przeciwko COVID-19.

- To, ilu kibiców będzie mogło przylecieć do Tokio zostanie ustalone wiosną. Nie planujemy jednak zamknięcia granic, nie będzie też wymagane szczepienie na COVID-19 przy wjeździe fanów do Japonii. Obowiązkowe będzie jednak ściągnięcie odpowiedniej aplikacji, która umożliwi szybkie wykrycie zakażenia. Wszyscy - bez wyjątków - będą musieli chodzić w maseczkach - poinformowano na zorganizowanej specjalnie konferencji prasowej.

Dotychczas sprzedano prawie 5,5 mln wejściówek, w tym 4,5 mln wśród Japończyków. Na razie nie doszło do ich anulowania.

- Kibice, którzy przedstawią przy wjeździe do kraju negatywny wynik testu na obecność koronawirusa zrobiony w ostatnich 48 godzinach oraz będą mieli w telefonie odpowiednią aplikację, zostaną wpuszczeni i nie będą musieli przebywać na dwutygodniowej kwarantannie - potwierdził przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Toshiro Muto.

Sportowcy będą musieli przedstawić odpowiedni wynik testu na obecność koronawirusa. Ponadto będą przechodzić także testy co 4-5 dni, bez względu na to, czy będą wykazywali jakiekolwiek objawy choroby. W Wiosce Olimpijskiej ma powstać specjalne Centrum Medyczne odpowiedzialne tylko za robienie testów. Organizatorzy będą też apelować do wszystkich Komitetów Olimpijskich, by zawodnicy przebywali jak najkrócej w wiosce.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy